X Jubileuszowy Koncert Kolęd i Pastorałek - Narodził się nam Zbawiciel

Fot. Janusz Wojtarowicz 2014.01.21 23:07 / news / czytano 6613 / opinie 0

Józef i Maryja idą ulicami miasta Betlejem. Maryja jest brzemienna. Szukają miejsca na nocleg, ale  nikt nie chce udzielić im gościny. W końcu, za miastem odnajdują pustą grotę. Tam w żłobie Maryja powije Dzieciątko.

19 stycznia 2014 r. w kościele p.w. Matki Boskiej Pośredniczki Łask w Szlachtowej odbył się X jubileuszowy Koncert Kolęd i Pastorałek, wydarzenie, które od dawna wpisane jest w tradycję Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Szlachtowej. W koncercie wystąpiło 40 uczestników, uczniów szkoły z klas I-VI. Jak co roku, scenariusz koncertu, przygotowanie muzyczne uczniów, choreografia, scenografia, akompaniament na gitarze to dzieło Teresy Topolskiej, której w organizacji przedsięwzięcia pomagali bezinteresownie członkowie jej rodziny: mąż Tadeusz oraz córki: Karolina (akompaniament na skrzypcach) i Oliwia. 

Od strony recytatorskiej oraz zadań aktorskich uczniów przygotowała Danuta Nowak. Uczniowie mieli wspaniałą okazję do zaprezentowania swoich wszechstronnych talentów: wokalnych, recytatorskich, aktorskich, instrumentalnych oraz tanecznych (brawurowo wykonany polonez przez uczennice młodszych klas). 

Uczniowie występujący w przedstawieniu: Maryja (Paulina Gumulak), Józef (Wiktor Regiec), mieszkańcy Betlejem, pasterze i chór aniołów zachwycili licznie zgromadzoną publiczność grą aktorską, dobrą dykcją, spontanicznością oraz pięknymi strojami. 

Na gitarach grały: Karolina Surowiec, Kamila Wyrostek, Anna Koza, na fletach: Weronika Hurkała, Marta Michałczak, na dzwonkach: Agata Maślanka, Maria Maślanka, Iwona Gołdyn a na akordeonie grał Mateusz Fryźlewicz.
 
Popis śpiewu solowego dali: Maria Maślanka, Agata Maślanka, Iwona Gołdyn, Karolina Surowiec, Joanna Surowiec, Anna Michałczak, Remigiusz Kaczorowski, Bartosz Rekowski, Mateusz Fryźlewicz, Zuzanna Dzięcioł, Dagmara Łazarczyk. Była też okazja do małych podsumowań a wspomnienia poprzednich edycji umożliwił telebim z prezentowanymi zdjęciami z poprzednich lat. 

Po koncercie każdy z widzów był zgodny w swoich opiniach: jak co roku było pięknie, wzruszająco, spontanicznie. Kolędy i pastorałki miały swoją niezwykłą moc, bo przecież tyle serca włożono w przygotowanie tego przedsięwzięcia. Koncert Kolęd i Pastorałek to wspaniały przykład współpracy szkoły z Parafią a w szczególności z proboszczem ks. Józefem Włodarczykiem oraz z rodzicami uczniów. 

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy odpowiedzieli na zaproszenie i zaszczycili ich swoją obecnością. 

Powtórka koncertu w kościele w Jaworkach odbędzie się 26. stycznia o godz. 16.00.
Autor: Iwona Jarzębska
Zdjęcia: Janusz Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij