15 lat warsztatów terapii zajęciowej w Szczawnicy

Fot. Arch. UMiG Szczawnica 2019.10.17 18:12 / news / czytano 1430 / opinie 0

17 października br. Warsztat Terapii Zajęciowej „Perła” działający przy Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Szczawnicy świętował Jubileusz 15. lecia swojej działalności.

Uroczystość miała miejsce na sali widowiskowej w Miejskim Ośrodku Kultury, gdzie wszystkich przybyłych na jubileuszowe spotkanie gości powitały panie Janina Zachwieja – Przewodnicząca Zarządu Koła oraz Wiesława Sajdak-Tokarczyk - kierownik WTZ.

Uczestnicy i wychowankowie warsztatów występowali w strojach regionalnych tańcząc i śpiewając, wprawiając tym samym przybyłych gości w zachwyt i radość. W przygotowanej specjalnie na tę okoliczność prezentacji multimedialnej zaprezentowana została historia w formie zdjęć z piętnastoletniego okresu działalności Warsztatu Terapii Zajęciowej w Szczawnicy.

W uroczystościach wzięli udział m. in., Grzegorz Niezgoda – Burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica, dyrektorzy placówek oświatowych i jednostek organizacyjnych miasta oraz przedstawiciele firm i instytucji działających na rzecz osób niepełnosprawnych.

W podziękowaniu za okazaną życzliwość, wsparcie i wieloletnią współpracę z Warsztatem Terapii Zajęciowej, Kierownik WTZ uhonorowała osoby oraz instytucje współpracujące i zaprzyjaźnione z placówką wręczając im statuetki, przypominające wymarzony, nowy budynek, który aktualnie jest w trakcie budowy.

Były chwile wzruszeń, refleksji, zadumy oraz podziękowania i życzenia dalszych sukcesów. Burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica przekazując na ręce Kierownik WTZ okolicznościowy bukiet kwiatów złożył serdeczne gratulacje oraz szczere wyrazy uznania dla wszystkich Pedagogów i Pracowników warsztatów.

Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości zaproszeni goście udali się do budynku „Perła” gdzie przygotowany został jubileuszowy tort oraz poczęstunek.

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta i Gminy Szczawnica.
Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Arch. UMiG Szczawnica
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij