Cytryna zamiast mandatu - uczniowie z misją

Fot. Arch. szkoły 2013.10.18 21:36 / news / czytano 2301 / opinie 0

Uczniowie łapszańskiego Zespołu Placówek Oświatowych wraz z nauczycielami i funkcjonariuszami policji przeprowadzili akcję poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Grupa uczniów pod opieką nauczycieli i specjalnie zaproszonych na tę okazję funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu, zebrała się przed przejściem dla pieszych, które znajduje się przy szkole, z zamiarem przejścia na drugą stronę ulicy.

Kierowcy samochodów, którzy zatrzymali się przed przejściem, zostali nagrodzeni słodkim upominkiem. Natomiast ci, którzy tego nie uczynili zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy w towarzystwie uczniów i „ukarani” poprzez zjedzenie plasterka cytryny. Emocjom nie było końca, towarzyszyły im: zdenerwowanie, zaskoczenie, a także gromki śmiech. 
 
Mamy nadzieję, że akcja ta utrwali się w pamięci kierowców, którzy od tej pory będą przestrzegać kultury jazdy, zwłaszcza w pobliżu szkoły. Społeczność szkolna Zespołu Placówek Oświatowych w Łapszach Niżnych wpadła na ten niekonwencjonalny sposób poprawy bezpieczeństwa drogowego uczestnicząc w konkursie „Odblaskowa Szkoła”. 
 
Celem konkursu jest zwiększenie aktywności dyrektorów szkół podstawowych, lokalnych władz samorządowych i rodziców w zakresie wyposażenia uczniów w elementy odblaskowe. Daje możliwość wykazania, że ich szkoła nie tylko uczy, ale również dba o bezpieczeństwo swoich podopiecznych zwłaszcza w drodze do i ze szkoły. Ponadto celem akcji jest zwrócenie uwagi pedagogów, rodziców i opiekunów na konieczność kontrolowania ustawowego obowiązku korzystania przez dzieci do 15 lat z elementów odblaskowych i promowanie wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym. Patronat honorowy nad konkursem objęli: Wojewoda Małopolski – Jerzy Miller, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego - Roman Ciepiela, Małopolski Komendant Wojewódzki Policji - nadinsp. Mariusz Dąbek, Małopolski Kurator Oświaty - Aleksander Palczewski. Uroczyste zakończenie akcji wraz z oficjalnym wręczeniem wszystkich nagród odbędzie się w II połowie grudnia 2013 roku w Krakowie.
Autor: Krystyna Lasak / Oprac. red.
Zdjęcia: Arch. szkoły
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij