Czwartkowy Wieczór Biesiadny z otwarciem wystawy

Fot. Pieninyinfo.pl 2014.08.23 09:50 / news / czytano 2919 / opinie 0

Spotkanie otworzyła Danuta Machała prezes Góralskiego Stowarzyszenia Agroturystycznego Koła Terenowego w Krościenku n/D wraz z nauczycielem opiekunem Elżbietą Kordysiewicz z Zespołu Szkół Nr 3 we Włocławku.

Współpraca pomiędzy Gminą Krościenko n/D a Województwem Kujawsko-Pomorskim trwa od pięciu lat. W ramach tej współpracy odbywają się warsztaty fotograficzne, wernisaże wystaw, wymiana młodzieży ale również wspólne koncerty zespołów z Pienin i Kujaw. W tym roku na kilka dni przyjechała w Pieniny grupa młodzieży z Zespołu Szkół Nr 3 we Włocławku, która uczestniczyła w warsztatach fotograficznych i w czwartek zaprezentowała w Galerii Gminnego Centrum Kultury efekty swojej fotograficznej pracy. Następnie na scenie amfiteatru zagrała kapela Jaśka Kubika, z tańcem nowoczesnym wystąpił młodzieżowy zespół z Kątów "Atomówki" a  w dalszej części wieczoru bawił zespół muzyczny Dancing Band. Zgromadzona publiczność wysłuchała poezji Krystyny Aleksander, miejscowej artystki, pisarki, która sama ją deklamowała.

Danuta Machała podczas przywitania podkreśliła, że bardzo cieszy się, iż możliwe jest pokazanie efektów tej wieloletniej współpracy. Opowiedziała także o wcześniejszych wydarzeniach i zrealizowanych pomysłach, wspomniała zeszłoroczny wakacyjny weekend podczas którego Krościenko n/D gościło grupę Kujawian prezentującą swój dorobek artystyczny, folklor, taniec i śpiew w Amfiteatrze Pod Wierzbą. 

W roku 2012 na zaproszenie do Włocławka pojechali przedstawiciele Góralskiego Stowarzyszenia Agroturystycznego oraz wykonawcy, którzy wystąpili w koncercie „ Sacrum po góralsku” w tamtejszej bazylice: Agnieszka Radwan – Stefańska, Kapela Jaśka Kubika oraz Krystyna Aleksander. W czerwcu br. we Włocławku i Ciechocinku koncertował zespół ”Krościencanie”.

W najbliższą niedzielę, podczas "Dnia Ziemi Nowotarskiej” w ramach XXXVIII Targów Sztuki Ludowej, który odbędzie się na Rynku Głównym w Krakowie Gminę Krościenko n/D będzie reprezentował zespół "Krościencanie" oraz Góralskie Stowarzyszenie Agroturystyczne Kolo Terenowe w Krościenku.

Organizatorem czwartkowego wieczoru była Gmina Krościenko n/D, Góralskie Stowarzyszenie Agroturystyczne Koło Terenowe w Krościenku n/D oraz Gminne Centrum Kultury.

Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Pieninyinfo.pl
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij