Dzielimy się Betlejemskim Światłem Pokoju

Fot. Arch.Szkoły 2016.12.21 13:34 / news / czytano 1550 / opinie 0

„Odważnie twórzmy pokój” – to hasło przyświecające tegorocznej sztafecie Betlejemskiego Światła Pokoju. Włączyli się do niej harcerze ze Szkoły Podstawowej w Szlachtowej, którzy wspólnie ze skautami Hufca Nowy Sącz pojechali do Krakowa po Betlejemskie Światło Pokoju.

Tam przedstawiciele Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Szlachtowej uczestniczyli we Mszy św. w Katedrze Na Wawelu, gdzie mogli również zwiedzać Krypty Wawelskie i Dzwon Zygmunta. Przekazanie Światełka odbyło się na Rynku Krakowskim.

Natomiast 18 grudnia uczniowie przekazali Światło Pokoju mieszkańcom Parafii w Jaworkach i Szlachtowej w czasie uroczystych niedzielnych Mszy św.

Nadal będą podążać ze symbolicznym Światłem zapalonym w Grocie Narodzenia Chrystusa, niosąc wszystkim wiarę i nadzieję, a przede wszystkim ciepło i pokój wraz z życzeniami noworoczno - świątecznymi .

„Dziś Światełko Betlejemski do Was dumnie przynosimy.
I nowinkę o Jezusku co ma przyjść głosimy.
Prosząc, byście tego światła, nigdy w sercu nie gasili.
I odważnie z jego siłą pokój, gdzie się da tworzyli”
Autor: Oprac. red.
Źródło: SP Szlachtowa
Zdjęcia: Arch.Szkoły
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij