Dzień Otwarty w Pienińskiej Szkole Zawodowej

Fot. Archiwum szkoły / red. 2013.05.10 07:23 / news / czytano 3776 / opinie 0

Na dzień otwarty 9 maja w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP oraz Pienińskiej Szkole Zawodowej w Szczawnicy przybyli uczniowie z Krościenka, Szczawnicy, Ochotnicy, Tylmanowej oraz Szczawy.

Do udziału w tym wydarzeniu została zaproszona młodzież z okolicznych gimnazjów oraz ich rodzice. Dni otwarte, to okazja do zaprezentowania dorobku Centrum jak i przybliżenia jednostki społeczności lokalnej oraz budowanie pozytywnego wizerunku w środowisku. Bogaty program obejmował m. in.:
  • Prezentację na temat dorobku i bieżącej działalności Szkoły i Centrum
  • Wystawę prac plastycznych młodzieży 
  • Prezentację artystyczną – pantomima oraz skecz ludowy w wykonaniu naszej młodzieży
  • Konkursy zawodowe dla młodzieży gimnazjalnej (badanie „predyspozycji do zawodu”: kucharz, mechanik pojazdów samochodowych, fryzjer)
  • Możliwość zwiedzenia i zapoznania się z salami szkolnymi oraz warsztatami praktycznej nauki zawodu
  • Ponadto zorganizowano warsztaty: quillingu – techniki tworzenia ozdób z wąskich pasków papieru zwiniętych w różnorodne kształty oraz wykonywania różnych ozdób z makaronu suchego oraz tego co można znaleźć wokół siebie (szyszki, patyki, liście, itp.).
Na zaproszenie Centrum licznie przybyła młodzież gimnazjalna ze Szczawnicy i Krościenka oraz przedstawiciele z Ochotnicy, Tylmanowej i Szczawy. Goście zostali przywitani przez dyrekcję, a następnie przedstawiono im w interesujący sposób ofertę edukacyjną i wychowawczą przygotowaną na rok szkolny 2013/2014. Mogli obejrzeć wystawę prac młodzieży i galerię zdjęć przygotowanych w ramach kół zainteresowań. Dodatkową atrakcją były występy naszej młodzieży oraz różnorodne konkursy (prowadzone pod czujnym okiem instruktorów) dla osób zainteresowanych zawodami, w których kształcimy: fryzjer, mechanik pojazdów samochodowych oraz kucharz. Chętnych do konkursów nie brakowało, a na każdego czekała nagroda – niespodzianka. Zainteresowana młodzież odwiedziła również internat oraz warsztaty szkoleniowe. 
Autor: Renata Kubik / Oprac. red.
Zdjęcia: Archiwum szkoły / red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij