Dzień Otwarty w Pienińskiej Szkole Zawodowej oraz CKiW w Szczawnicy

Fot. Pieninyinfo.pl 2014.05.10 15:55 / news / czytano 2584 / opinie 0

W dniu 9 maja w Centrum Kształcenia i Wychowania w Szczawnicy po raz kolejny otwarło swoje drzwi dla gimnazjalistów, tym razem gościliśmy uczniów z Gimnazjum im. Jana Pawła II z Krościenka nad Dunajcem.

Przybyli goście zostali wprawieni w dobry nastrój dzięki krótkim występom artystycznym naszej młodzieży, przedstawiającej kabaret oraz składankę góralską (gawęda, taniec zbójnicki w akompaniamencie kapeli). Następnie gimnazjaliści podzieleni na dwie grupy udali się do salonu fryzjerskiego i na warsztat samochodowy, by przyjrzeć się pracy instruktorów i młodzieży. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie wystawy prac młodzieży wykonanych techniką quillingu, haftu matematycznego, decupagu czy też wykonanych z makaronu. Można było zajrzeć na salę, gdzie odbywał się kurs „Kelner – barman” w ramach projektu „Nowe perspektywy”, posłuchać prezentacji na temat zdrowego odżywiania oraz  realizacji przez CKiW projektów unijnych na przestrzeni 10 lat. Dodać należy, że przez ten okres zrealizowano 14 projektów na łączną kwotę 54 820 euro.

Podsumowaniem spotkania było wręczenie nagród dla zwycięzców konkursów „badających predyspozycje zawodowe” oraz smaczny poczęstunek przygotowany przez uczących się kucharzy.

Dzień 9 maja był ważnym dniem dla Centrum Kształcenia i Wychowania w Szczawnicy, gdyż można było zaprezentować innym namiastkę tego co tutaj odbywa się na co dzień. Na kolejne grupy gimnazjalistów czekamy już w najbliższy poniedziałek.
Autor: Renata Kubik / Oprac. red.
Źródło: ckiw-szczawnica.ohp.pl
Zdjęcia: Pieninyinfo.pl
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij