Fotowoltaika – rozwiązanie dla Ciebie (art.sponsorowany)

Fot. 2021.01.26 15:08 / news / czytano 640 / opinie 0

Jesteśmy obecnie świadkami ogromnych zmian zachodzących w świecie. Z jednej strony obserwujemy narastający kryzys klimatyczny i degradację środowiska naturalnego. Z drugiej zaś – zmiany w najważniejszej dziedzinie gospodarki – jaką bez wątpienia jest energetyka.

Możemy więc głośno i wyraźnie stwierdzić, że stare sposoby pozyskiwania energii elektrycznej – odchodzą powoli do lamusa. Przyszłość należy zaś do fotowoltaiki i pozyskiwania prądu – z energii słonecznej. Na szczęście fotowoltaika jest rozwiązaniem wysoko opłacalnym – a dzięki temu możemy mieć świadomość, że nasza w nią inwestycja – szybko się zwróci.

Fotowoltaika a kryzys środowiska
Jak wspomnieliśmy już powyżej: przeżywamy obecnie największy kryzys ekologiczny w całej historii świata. Ma to wieloraki charakter: oceany zanieczyszczane są przez powszechne ścieki. Zarówno te komunalne, jak i fabryczne. Powietrze skażone jest przez wszechobecny smog, oraz toksyczne wytwory fabryczne. Gleby rokrocznie zatruwane są przez najróżniejsze skażenia chemiczne. Dochodzi do tego także gospodarka intensywna gleby, która ją wyjaławia. Nielegalne wysypiska śmieci dewastują nasze lasy. Jeśli chcemy zostawić świat w dobrej kondycji, tak by cieszyć się nim mogły nasze dzieci, to zobowiązani jesteśmy do wspierania ekologii, w tym wszelkich rozwiązań fotowoltaicznych.

Źródło: Pixabay

Wpływ UE na wzrost popularności fotowoltaiki
Unia Europejska postawiła sobie za cel stworzenie z Europy – pierwszego, w pełni ekologicznego i neutralnego dla klimatu kontynentu na świecie. Chce to osiągnąć do 2050 roku. Jest to niezwykle ambitny plan – który wymaga gwałtownej zmiany całkowitego pozyskiwania energii na naszym kontynencie. Aby sprostać swoim planom Unia Europejska silnie lobbuje obecnie wprowadzanie szeroko pojętego OZE (czyli Odnawialnych Źródeł Energii), a w tym fotowoltaiki i paneli fotowoltaicznych. Sprowadza się to także do zachęcania przedsiębiorców oraz prywatnych konsumentów do wytwarzania lub korzystania z OZE, a w szczególności z fotowoltaiki – która wydaje się najprostszym OZE do samodzielnego wprowadzenia i późniejszego korzystania z niego – już we własnym zakresie.


Opłacalność fotowoltaiki
W końcu – warto nadmienić o najważniejszym elemencie wprowadzanych w energetyce zmian. Otóż są one dla nas korzystne! I nie chodzi nam wyłącznie o fakt, że ludzkość lepiej odnajdzie się w czystej, pozbawionej zanieczyszczeń atmosferze – wprowadzane zmiany będą przede wszystkim korzystne dla naszego portfela! A to dlatego, że fotowoltaika – czyli innymi słowy pozyskiwanie darmowej energii elektrycznej wprost z promieni słonecznych – siłą rzeczy musi być wysoce opłacalna. Sama inwestycja – owszem, kosztuje. Ale w lwiej większości przypadków zwraca się w przeciągu pięciu lat. Później – czekają nas już tylko same oszczędności – a co za tym idzie: czysty zysk.

Podsumowanie
Jak więc wyraźnie widzimy – odgórne wspieranie rozwiązań fotowoltaicznych przez UE, a także opłacalność inwestycji dla naszych portfeli – w połączeniu stanowią mieszankę, która z całą pewnością zmieni do 2050 roku oblicze europejskiej energetyki.
Autor: oprac.red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij