Gimnazjaliści z Łapsz pielgrzymowali do stolicy

Fot. Arch. szkoły 2015.03.26 13:23 / news / czytano 2093 / opinie 0

W dniach 17-20 marca klasy III gimnazjum Zespołu Placówek Oświatowych w Łapszach Niżnych udały się do Warszawy, w związku z Ogólnopolską Pielgrzymką Gimnazjalistów do Sanktuarium na Siekierkach.

Uczniowie wyjechali wczesnym rankiem i pierwszy dniu zwiedzili Stadion Narodowy, gdzie na własnej skórze przekonali się, którędy piłkarze przybywają na stadion, zobaczyli Strefę Zawodniczą, szatnię oraz weszli na płytę boiska.

W kolejnych dniach zwiedzali Stare Miasto w Warszawie, Centrum Nauki Kopernika, gdzie zobaczyli zaawansowane technologie i multimedia, ale też proste rozwiązania, często oparte na wynalazkach sprzed wielu lat. Muzeum Powstania Warszawskiego - eksponaty, fotografie i pamiątki, bogato uzupełnione prezentacjami multimedialnymi, wywarło ogromne wrażenie na młodych ludziach. Pod koniec drugiego dnia wybrali się do teatru 6. piętro w Pałacu Kultury i Nauki na spektakl "Bóg Mordu". Mieli przyjemność zobaczyć na żywo znanych aktorów, jak Cezarego Pazurę, Michała Żebrowskiego, Annę Dereszowską i Jolantę Fraszyńską.

W kolejnym dniu nastąpił przejazd do TVP1 i zwiedzanie studia telewizyjnego, pomieszczeń reżyserskich, pracowni dekoracyjnych, potem przejazd do Łazienek Królewskich i spacer po ogrodach. Ostatniego dnia uczestniczyli w zjeździe młodzieży na Siekierkach. Odbyła się tam Droga Krzyżowa oraz Msza Święta. Wielki ślad w sercach młodych pozostawiło spotkanie ze specjalnym gościem, Piotrem Chomickim, pielgrzymem, który dzielił się swoimi przeżyciami ze swojej pieszej 11- miesięcznej pielgrzymki z Gietrzwałdu do Kibeho w Rwandzie, do słynnego miejsca objawień maryjnych w Afryce.

W drodze powrotnej w autokarze nie zabrakło dobrego humoru, mimo zmęczenia wycieczka okazała się niesamowitym wspomnieniem dla młodzieży.

Autor: Krystyna Lasak
Zdjęcia: Arch. szkoły
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij