Góra – twórcza przestrzeń oddziaływania. Międzynarodowa konferencja w Szczawnicy

Fot. 2015.10.16 17:04 / news / czytano 1855 / opinie 0

24 października, w godz. 10.00-17.00, w Dworku Gościnnym w Szczawnicy odbędzie się międzynarodowa konferencja pn.: „Góra – twórcza przestrzeń oddziaływania”. Organizatorem wydarzenia jest Katedra Grafiki Akademii Jana Długosza w Częstochowie we współpracy z Fundacją Andrzeja Mańkowskiego oraz Grupą Thermaleo & Uzdrowisko Szczawnica S.A.

Temat przewodni konferencji - góra, stanowi od wieków czynnik kulturotwórczy, scalający społeczności i pobudzający do kreacji twórczej. To szczególne miejsce głęboko wpisane w świadomość człowieka, stanowi punkt odniesienia, umożliwia przejście w inny wymiar duchowy, transcendencję i kontakt z absolutem. Góra to łącznik wielu kultur i grup etnicznych mający swoją symbolikę oraz ikonografię. Poprzez silne oddziaływanie na wyobraźnię twórców łączy różne obszary badawcze z zakresu sztuk plastycznych, sztuki muzycznej i nauk humanistycznych.

Prelekcje i wykłady będą otwarte dla publiczności ponadto równolegle w trakcie trwania konferencji odbędą się pokazy druku grafik w różnych technikach - na przenośnym warsztacie graficznym, w wykonaniu asystentów i prelegentów. 

Bezpośrednio po konferencji, w Pijalni Wód Mineralnych przy Placu Dietla zostanie otwarta wystawa prac graficznych Katedry Grafiki.
 
Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w wydarzeniu.
Autor: Oprac. red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij