Jak się depilować, żeby to miało sens? (art.sponsorowany)

Fot. 2021.01.19 07:03 / news / czytano 306 / opinie 0

Każdy w swoim życiu musi odkryć własne sposoby na codzienność. Rozwiązania, które sprawdzają się u niego. Wiele kobiet narzeka na konieczność częstego depilowania skóry, co jest zrozumiałe, gdyż czynność tę trzeba powtarzać.

Innym przeszkadza ból czy podrażnienia, które mogą towarzyszyć wybranym metodom usuwania nadmiernego owłosienia. Nie ma jednego złotego środka dla wszystkich – co zatem ma sens dla ciebie?

Czy permanentne usunięcie owłosienia może być odpowiedzią?
Coraz więcej osób decyduje się na depilację laserową, która przynosi najtrwalsze efekty – dzięki tej metodzie możemy pozbyć się owłosienia na stałe. Depilacja laserowa niesie ze sobą wiele plusów – jak już wspomnieliśmy, jest to niezwykle wygodne, gdyż nie trzeba po zakończonej kuracji powtarzać tego zabiegu (są tak zwane zabiegi przypominające, jednak to inna kwestia), a nasza skóra zawsze gotowa jest do ekspozycji – czy to na plaży, czy kiedy chcemy założyć sukienkę. Gładką skórą możemy cieszyć się bez względu na okoliczności, bez pośpiechu i stresu.
Warto jednak wziąć pod uwagę aspekt nieodwracalności depilacji laserowej. Jest to decyzja, która przynosi trwałe efekty, dlatego warto ją dobrze przemyśleć. Z innych aspektów warto także wiedzieć, że depilację laserową możemy w zasadzie wykonać jedynie zimą, gdyż przy tym zabiegu należy unikać eksponowania skóry na działanie promieni UV. Choć depilacja laserowa nie jest bardziej bolesna, niż na przykład depilowanie skóry woskiem, to wciąż zabiegowi może towarzyszyć nieprzyjemne pieczenie. O wszystkich pozytywnych i negatywnych stronach takiej depilacji dowiemy się na konsultacji w gabinecie medycyny estetycznej, gdzie wykwalifikowany personel przeprowadzi nas przez cały zabieg.

Czym wyróżnia się depilacja laserem?
Inne metody depilacji z reguły zamykają się w jednym spotkaniu z kosmetyczką czy naszym depilatorem – oczywiście do czasu, gdy konieczne jest powtórzenie zabiegu. Jeśli chodzi o depilację laserową sprawa wygląda nieco inaczej – cała kuracja może objąć kilka sesji (zazwyczaj od 3 do 6 - więcej szczegółów na drmarcinnowak.pl/oferta/depilacja-laserowa-epilacja), w zależności od grubości, gęstości czy koloru naszego owłosienia, a także miejsca na ciele, które ona obejmuje. Na pierwszej sesji usuwana jest większość owłosienia, przy kolejnych dokonuje się korekcji, by nie pominąć żadnych miejsc i by skóra była jednolicie gładka. Może być też tak, że po pierwszej dawce lasera włosy dalej odrosną, dlatego kolejne wizyty w gabinecie medycyny estetycznej to często konieczność. Sam zabieg jest również zdecydowanie bardziej kosztowny, niż inne metody depilacji, jednak tutaj koszt ponosimy jeden raz. Zabiegi przypominające możemy wykonywać raz do roku po zakończonej kuracji, by podtrzymać efekt zabiegu.
Autor: oprac.red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij