Krośnicanie - promocja kultury romskiej

Fot. Arch. UG Krościenko n.D 2016.06.10 14:45 / news / czytano 3889 / opinie 2

Od kwietnia do grudnia 2016 roku w Szkole Podstawowej w Krośnicy odbywają się warsztaty muzyczno-taneczne.

Zajęcia obejmuje dalszą integrację społeczną pomiędzy społecznością romską i polską na terenie gminy Krościenko i są kontynuacją projektu realizowanego w 2015r. Działania w 2016 roku obejmują dodatkowo  naukę gry na instrumentach, które zostały zakupione w ramach przyznanej dotacji z programu Integracji Społeczności Romskiej w Polsce na lata 2014 – 2020.

W ramach projektu powstał zespół dziecięcy „Krośnicanie” który wystąpił już ze swoim program  na imprezie z okazji Dnia Dziecka.

Autor: Krystyna Kubik
Zdjęcia: Arch. UG Krościenko n.D
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

wetul2016.06.10 21:06
Masz rację Władek, a później nachlani idą ulicą szkolną gielniarzem i drą mordy, pielęgnują przecież kulturę Romską , 500+,
władek2016.06.10 20:06
Krośnicanie - promocja kultury romskiej, proszę sobie zobaczyć tą kulturę Romską w Grywałdzie w centrum, gdzie Romowie nawet dziecku nie odpuszcza tylko zaczepiają i żebraja o pieniądze.
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij