Licealiści z Krościenka w studiu TVP3 Kraków

Fot. Arch. szkoły 2018.11.23 16:35 / news / czytano 1004 / opinie 0

„Bądźcie dla siebie dobrzy”, brzmiał  tytuł filmu zrealizowanego przez grupę uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. S. Żeromskiego w Krościenku nad Dunajcem, w ramach projektu "Kryptonim Żegota - ukryta pomoc, pomoc ukrytym - działania wystawienniczo - edukacyjne Muzeum Historycznego Miasta Krakowa". 

O tym, że ich film zdobył I miejsce, dowiedzieli się na podsumowaniu projektu, które odbyło się na terenie Fabryki Emalia Oskara Schindlera. Uczniowie pracowali pod kierunkiem Pani Edyty Barnaś, nauczycielki historii oraz wiedzy o społeczeństwie w LO Krościenko.

W ramach nagrody za realizację  najlepszego filmu przedstawiającego losy Żydów na terenie Krościenka i okolic w czasach II Wojny Światowej, uczniowie zostali zaproszeni do studia Kroniki Krakowskiej, gdzie wspólnie z red. Anną Nachtarzanką oraz red. Markiem Szczepaniakiem zwiedzali pomieszczenia TVP 3 Kraków, a także udzielili wywiadu. 

Zarówno realizacja filmu, jak i wizyta w studio stanowiły dla młodych ludzi źródła głębokich, a jednocześnie skrajnych doznań. Z jednej strony zetknęli się z okrutnymi faktami historycznymi, związanymi z losami mieszkańców ich miejscowości, z drugiej natomiast mieli okazję znaleźć się w nowoczesnym centrum informacji i zobaczyć na żywo to, co do tej pory było możliwe jedynie przez ekrany telewizorów.

Link do Kroniki, wyd. wieczorne z dn. 22.11.18,: TUTAJ Oglądajcie nas w 16 min. 53 sek. programu.
Źródło: LO Krościenko n.D
Zdjęcia: Arch. szkoły
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij