Szpitalny oddział ratunkowy z dofinansowaniem (art.sponsorowany)

Fot. 2019.07.05 07:52 / news / czytano 1107 / opinie 0

Podhalański Państwowy Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II w październiku otrzymał na ręce dyrektora Marka Wierzby pół miliona złotych dofinansowania na szpitalny oddział ratunkowy. 

Zakupiony w ramach projektu sprzęt medyczny m.in. kapnografy, urządzenia do powierzchniowego ogrzewania pacjenta, zestawy do trudnej intubacji, pompy infuzyjne czy respirator służą pacjentom Podhala.

W sumie Małopolska otrzymała od ministerstwa zdrowia aż ok. 22,4 mln zł na dofinansowanie Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych. Umowy na doposażenie SOR zostały podpisane z takimi podmiotami jak: Podhalańskim Szpitalem Specjalistycznym im. Jana Pawła II w Nowym Targu, Szpitalem św. Anny w Miechowie, Samodzielnym Publicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej Szpitalem Powiatowym w Chrzanowie, Szpitalem Specjalistycznym im. H. Klimontowicza w Gorlicach i z Zespołem Opieki Zdrowotnej w Suchej Beskidzkiej.

Jak informuje urząd wojewódzki, fundusze Europejskie w Programie Infrastruktura i Środowisko oraz Wiedza Edukacja Rozwój finansują: infrastrukturę ratownictwa medycznego: centra urazowe, szpitalne oddziały ratunkowe, lądowiska, bazy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, infrastrukturę na oddziałach specjalistycznych np. na ginekologii, neonatologii, pediatrii, kardiologii, onkologii, czy psychiatrii, programy profilaktyczne, infrastrukturę pracowni diagnostycznych, programy rozwojowe – zwiększające liczbę pielęgniarek i położnych, kształcenie kadr medycznych, dzienne domu opieki medycznej, centra symulacji medycznej i działania projakościowe. Natomiast dotychczas podpisano już ponad 550 umów z Beneficjentami środków unijnych. Oznacza to, że w skali kraju realizowane są projekty o łącznej wartości ponad 3 mld zł.

W województwie małopolskim podpisano 23 umowy o wartości ponad 124 mln zł na dofinansowanie inwestycji ze środków POIŚ oraz 36 o wartości ponad 100 mln zł umów m.in. na szkolenia kadr medycznych, programy profilaktyczne oraz działania jakościowe.
Autor: Oprac. red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij