Manewry strażackie w Gminie Czorsztyn

Fot. Arch. UG Czorsztyn 2013.10.16 09:30 / news / czytano 3795 / opinie 0

Ćwiczenia strażackie miały na celu sprawdzenie stanu wyszkolenia strażaków podczas obsługi sprzętu strażackiego jak i samego sprzętu a przede wszystkim działania samochodów pożarniczych i motopomp strażackich. 

W pierwszą niedzielę października na osiedlu Hubka w Maniowach przeprowadzono Gminne manewry strażackie – jesień 2013. Zbiórkę zastępów Ochotniczych Straży Pożarnych zorganizowano na parkingu przy drodze wojewódzkiej nr 969 w Maniowach oś. Hubka. Dh. Krzysztof Regiec - Komendant Gminny złożył meldunek Tadeuszowi Wachowi – Wójtowi Gminy Czorsztyn o gotowości zastępów OSP do ćwiczeń.

Po ostatnim komisyjnym sprawdzeniu stanu zbiorników przeciwpożarowych w gminie Czorsztyn postanowiono w formie ćwiczeń napełnić zbiornik przeciwpożarowy na osiedlu Hubka w Maniowach. W założeniu do ćwiczeń dwa zastępy organizowały punkt czerpania wody na brzegu „Jeziora Czorsztyńskiego”, jeden zastęp kierował ruchem na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką, pięć zastępów dowoziło wodę w beczkach na samochodach pożarniczych. Jeden zastęp odpowiedzialny był za przelanie wody z beczek do zbiornika przeciwpożarowego. Zadanie było utrudnione, ponieważ trasa przejazdu samochodów dowożących wodę przecinała się z drogę wojewódzką nr 969 o średnim natężeniu ruchu. W tym celu skrzyżowanie zostało odpowiednio zabezpieczane przez strażaków kierujących ruchem. Po napełnieniu zbiornika zastępy udały się na miejsce zbiórki, gdzie komendant gminny złożył ponownie meldunek wójtowi gminy o zakończeniu ćwiczeń.

Całe manewry przebiegały bardzo sprawnie. Druhowie z jednostek gminnych są zorganizowani i dobrze między sobą współpracują, dzięki czemu szybko napełniono zbiornik a manewry należy zaliczyć do udanych.
Autor: Oprac. red.
Źródło: UG Czorsztyn
Zdjęcia: Arch. UG Czorsztyn
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij