Muzyczna Owczarnia świętuje w tym roku 15 urodziny i ma na koncie prawie 1700 koncertów

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2014.02.22 12:10 / news / czytano 8474 / opinie 5

19. stycznia minęło 15 lat istnienia tego znanego w całej Polsce klubu muzycznego w Jaworkach. W piątkowy wieczór Muzyczna Owczarnia rozbrzmiewała rockowymi i folkowymi dźwiękami.

Spotkanie rozpoczęło się od wspomnień. Wieńczysław Kołodziejski, właściciel i założyciel klubu wspominał początki istnienia Owczarni. - Kiedy 15 lat temu udało mi się przenieść z gór Owczarnię i złożyć tutaj na miejscu to jedynym meblem po złożeniu był piec. Wydawało mi się, że będzie on symbolem ciepła i spójności tego miejsca i to się spełniło. Wiadomo było też, że będzie to klub muzyczny. Druga rzeczą najważniejszą była scena i nagłośnienie. W 1999 roku zagraliśmy tutaj pierwszy koncert i każde następne, których do dzisiaj jest już prawie 1700. Niezwykle istotną działalnością Owczarni jest również działalność edukacyjna. Od wielu lat odbywają się tutaj ogólnopolskie warsztaty muzyczne dla około 200 osób z całej Polski. Jest to wydarzenie, które w tej estetyce i klasie muzycznej największym zjawiskiem edukacyjnym w kraju - podkreślał Kołodziejski.    

Wczorajszy wieczór był okazją do podziękowania osobie, która w sposób szczególny i z wielkim zaangażowaniem przyczyniła się do udanego startu klubu i corocznie organizowanych Warsztatów Muzycznych.

"Koncert Urodzinowy" rozpoczął się od wernisażu prac Beaty Dudy, artystki mieszkającej w Tarnowie, która tworzy i maluje, jak sama mówi, od zawsze. Na co dzień Beata wykorzystuje swoją wiedzę i pracuje ucząc w szkole. Wystawa nosi tytuł "Moje Monotypie", pracom celowo nie nadaje tytułów z nadzieją, że odbiorcy sami doszukają się kształtów, form i opowiedzą o swoich wyobrażeniach. Monotypia to artystyczna technika graficzna wyróżniająca się tym, że pozwala na uzyskanie tylko jednej odbitki. Wymaga ona rozprowadzenia farby po metalowej lub szklanej powierzchni, a następnie praca zostaje odbita na papierze przy pomocy wałka, tamponu lub kostki. 

Jako pierwszy na scenie wystąpił rockowy zespół Johnny - złożony z muzyków z całej Polski, znany w Szczawnicy i okolicy ze swojego energetyzującego brzmienia. Po kilkudziesięciu minutowym koncercie na scenie pokazała zaprojektowane przez siebie stroje inspirowane folklorem -  Marta Polaczyk projektantka ze Szczawnicy. Zebrana publiczność miała okazję podziwiać również pokaz bielizny autorstwa krakowskiej projektantki mody i stylistki - Laury Obrzut. 

Na zakończenie na miłośników folkowych i etnicznych dźwięków czekała uczta muzyczna w wykonaniu zespołu FOLKPOWER, kapeli która natchnienie czerpie z kultur i muzycznych tradycji wielu miejsc i krajów, ale gównie z rodzimej góralszczyzny.

Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

Marcin2014.03.03 10:03
Super impreza fajna atmosfera piękne stroje i przede wszystkim śliczne modelki a w szczególności jedna :) byle więcej takich imprez !!!
Paweł R=Tarnów2014.02.24 19:02
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO-,DALSZYCH 100 LAT DZIAŁALNOŚCI.TO NAPRAWDĘ MAGICZNE MIEJSCE-PRZEMILI GOSPODARZE,ŚWIETNA ATMOSFERA.W PIĄTEK BĘDĘ W OWCZARNI JUŻ ALBO DOPIERO PO RAZ 13.PRZYJEŻDŻAM CZĘSTO ZE SWOIMI ZNAJOMYMI-WSZYSCY WYJEŻDŻALI Z JAWOREK OCZAROWANI.I CZĘSTO TU WRACAJĄ.POZDRAWIAM SERDECZNIE.
ronin2014.02.24 15:02
nie zapominajmy że Muzyczna owczarnia to Wietek . Wietku słowa uznania i szacunku dla Cibie , Twojej Żony oraz wszystkich osób wspierającyxh Cię w tej wspaniałej sprawie nie tylko dla naszego regionu, ale także dla całej muzycznej Polski.
Ania2014.02.23 15:02
SUUUUUPPPERRRRR!!!!!!!!! Marta i Laura rządzicie!!!!!
Marcin2014.02.23 12:02
No coś pięknego!!!Jestem zachwycony koncertem,pokazem mody .Nie przypuszczałem,że tak dobrze będziemy się bawić!!
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij