Ostatni przed wakacjami turniej szachowy w krościeńskiej parafii

Fot. Zdzisław Soliwoda 2014.06.21 22:46 / news / czytano 3111 / opinie 2

W sobotę 21 czerwca 2014 roku dorośli i młodzież mogła wziąć udział w ostatnim w tym roku szkolnym turnieju szachowym, zorganizowanym przez parafię p.w. Wszystkich Świętych w Krościenku n/D.

Rozgrywki tradycyjnie rozpoczęły się i zakończyły wspólną modlitwą. Ksiądz proboszcz Henryk Homoncik zorganizował jak zwykle na plebanii poczęstunek dla wszystkich zawodników. W przerwach między rundami młodzi grali w piłkę na boisku obok kościoła. Każdy zawodnik musiał rozegrać 14 oddzielnych partii, co daje sumę 105 różnych rozgrywek, które odbyły się tego popołudnia.

W klasyfikacji generalnej pierwsze miejsce z kompletem 14 punktów zajął Zygmunt Soliwoda z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Jana Długosza w Nowym Sączu. W kategorii gimnazjów najlepszy był Mateusz Potaśnik przed Piotrem Bąkiem, obaj z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krościenku n.D. W klasyfikacji szkół podstawowych klasy 4-6 bardzo dobry wynik (10 pkt) osiągnął Mikołaj Biziak ze Szkoły Podstawowej nr 38 im. Bractwa Kurkowego w Krakowie. Kolejne miejsca uzyskali uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Krościenku n.D.: Michał Soliwoda (9 pkt), Kacper Trzęsała (7,5 pkt) Remigiusz Topolski i Michał Kozielec. W klasyfikacji szkół podstawowych klasy 1-3 pierwsze miejsce uzyskał Filip Czerwiec, kolejne miejsca uzyskali: Adam Batkiewicz, Agnieszka Potaśnik - wszyscy ze Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Krościenku n.D.

Poziom zawodów był wysoki i wyrównany. Bez znaczenia na zajmowaną lokatę dla wszystkich zawodników zostały przygotowane drobne nagrody. Tradycyjnie zakupiłem je za ok. 180 zł – przybliżona równowartość mojej jednej diety za udział w posiedzeniu Rady Gminy. Dzięki takiemu rozwiązaniu kwestii nagród, wypróbowanemu od kilku lat, rozgrywki odbywają się w życzliwej i sportowej atmosferze, bez niezdrowej rywalizacji. Ponieważ na każdego zawodnika i tak czeka nagroda, dlatego nie liczy się lokata nade wszystko, ale liczy się  udział i wspólna przyjemna rozrywka intelektualna.
Autor: Zdzisław Soliwoda
Zdjęcia: Zdzisław Soliwoda
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

Zdzisław Soliwoda2014.06.24 23:06
nie wymieniłem wyników nas- oldbojów, ale prywatnie liczę na "odkucie się" rewanżu :)
KMirek2014.06.24 21:06
Same plusy. Mile w śród młodzieży walczącej "Główką" lecz z ,pazurem, spędzone popołudnie dla dziadka to wielka gratka . Dziękuję
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij