Wąwóz Homole zamknięty

Fot. 2022.11.14 18:56 / news / czytano 387 / opinie 0

Utrudnienia związane są z pracami wykonywanymi w ramach projektu ochrony siedlisk oraz ścinką i zrywką drewna.

Nadleśnictwo Kroscienko informuje, że w listopadzie br. są prowadzone prace w ramach projektu pn.: „Kompleksowy projekt ochrony gatunków i siedlisk przyrodniczych na obszarach zarządzanych przez PGL Lasy Państwowe”.

W związku z w/w projektem oraz wydanym przez  RDOŚ w Krakowie Zarządzeniem nr 20/22 z dn. 21.10.2022 ( dotyczącym ustanowienia zadań ochronnych dla rezerwatów przyrody "Wąwóz Homole" i "Biała Woda") w celu ochrony cennych siedlisk będą wycinane takie gatunki jak świerk, leszczyna i gatunki lekkonasienne. 

W okresie 14-18.11.2022r oraz 21-25.11.2022r szlak prowadzący przez Wąwóz Homole będzie zamknięty dla ruchu turystycznego. 

Jednocześnie Nadleśnictwo informuje, że niebieski szlak turystyczny prowadzący ze Szczawnicy na Przehybę będzie zamknięty na odcinku od polany Koszarki do Czeremchy- utrudnienia spowodowane są prowadzeniem prac z zakresu pozyskania i zrywki drewna w tym rejonie. Prace będą trwały od 14 do 18.11.2022r a następnie od 21 do 25.11.2022r.
Autor: oprac.red.
Źródło: Nadleśnictwo Krościenko
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij