SERCEM TKANE w LGD ”Gorce-Pieniny”

2016.03.09 21:42 / news / czytano 2190 / opinie 0

Miło nam poinformować, że Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznał nam dotację w wysokości 20 tys. zł ramach programu Dziedzictwo kulturowe - Kultura ludowa i tradycyjna- zadanie MISTRZ TRADYCJI.

Dotacja zostanie wykorzystana na realizację projektu pn: „Sercem tkane”, który zakłada przeprowadzenie zajęć z zapomnianego już rękodzieła ludowego z zakresu tkania ręcznego na krosnach. Zajęcia przeprowadzone będą na zasadzie Mistrz i Uczeń w Regionalnej Izbie w Sromowcach Wyżnych.

Pilotażowe zadanie pn. „mistrz tradycji” związane jest w sposób bezpośredni z międzypokoleniowym przekazem unikatowej wiedzy i umiejętności kulturowych w dziedzinach objętych ochroną w ramach Konwencji UNESCO z 2003 roku.

Nasz projekt wpisuje się w dziedzinę objętą ochroną, uzyskał wysoką ocenę i będzie realizowany do końca 2016r. Zamierzeniem projektu jest zachowanie ciągłości tradycji rękodzielniczej tkania na krosnach oraz ożywienie, popularyzacja i pobudzenie zainteresowania wśród młodego pokolenia starym rzemiosłem. 

Projekt dofinansowany z Programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2016-Dziedzictwo kulturowe –priorytet 3–Kultura ludowa i tradycyjna.
Źródło: LGD Gorce-Pieniny
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij