Silikon, czerń i przeźroczyste materiały - szczawnicki pokaz mody

Fot. Pieninyinfo.pl 2014.09.20 15:26 / news / czytano 4294 / opinie 0

W pięknej scenerii Dworku Gościnnego w Szczawnicy, w piątkowe popołudnie, można było podziwiać pokaz mody szczawniczanki Marty Polaczyk oraz Laury Obrzut. Pokaz uświetniła muzyka z ameryki południowej w wykonaniu zespołu Bolivia.

Modelki zaprezentowały kolekcje obu projektantek, a ich fantazyjne stroje w połączeniu z perfekcyjnym wykonaniem robiły ogromne wrażenie na uczestnikach pokazu. Nie zabrakło zmysłowości, przeźroczystych materiałów, klasycznej czerni i akcentów pienińskich.
 
Marta Polaczyk pochodzi ze Szczawnicy i sama projektuje i wykonuje wszystkie stroje, które dedykowane są głównie dla kobiet. W dużej mierze są to stroje artystyczne ręcznie zdobionymi silikonowymi wykończeniami. Artystka projektuje również stroje koktajlowe i wieczorowe, które często inspirowane są folklorem i elementami charakterystycznymi dla tradycyjnych strojów pienińskich. Jej projekty pojawiały się na wybiegach w wielu miejscach w Polsce, jak również za granicą.

Laura Obrzut to projektantka mody z Krakowa oraz stylistka, która współpracuje z firmami odzieżowymi. Laureatka i finalistka wielu konkursów dla projektantów miedzy innymi Międzynarodowe Targi Bielizny i Pończosznictwa Lingerie w Warszawie, Off Fashion w Kielcach, Euro Fashion Week w Berlinie. Projektuje na indywidualne zamówienie zarówno ubiór jak i stylowe dodatki. Jej ulubionym kolorem jest ponadczasowa czerń. Inspiruje ją atmosfera i klimat lat 30-tych, a w swoich kolekcjach nawiązuje regularnie do stylu Marleny Dietrich, stąd w jej kolekcjach możemy podziwiać fraki, cylindry i pończochy. 
 
Organizatorem pokazu była Grupa Thermaleo & Uzdrowisko Szczawnica. Patronat medialny nad imprezą objął Pieniński Portal Informacyjny Pieninyinfo.pl
Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Pieninyinfo.pl
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij