Sól naprawdę jest słona - zerówka w Wieliczce

Fot. Arch. szkoły 2015.05.19 22:50 / news / czytano 1676 / opinie 0

W dniu 15 maja klasa „0” Zespołu Placówek Oświatowych w Łapszach Niżnych miała okazję poznać i zwiedzić jeden ze skarbów narodowych, jakim jest Kopalnia Soli w Wieliczce. 

Dzieci z wielkim zaciekawieniem słuchały opowiadań przewodnika „dziadka Adasia” oraz odkrywały w towarzystwie Soliludka krainę baśniową zwaną Solilandią. Wszyscy również mogli przekonać się, iż wszystko w kopalni jest słone i nawet rosną słone „kalafiory”.

Na koniec dzieci miały zaszczyt poznać kopalnianego Skarbnika, który wręczył upominki dla każdego z dzielnych uczestników. Każdy po tej wycieczce już wie, że: sól bierze się z Wieliczki! Potem zaś wędruje dalej - aż do sklepu i solniczki.
Autor: Bogumiła Trybunia
Zdjęcia: Arch. szkoły
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij