Sukces Bartosza Lelito ze szczawnickiego gimnazjum

Fot. 2014.06.17 17:40 / news / czytano 2564 / opinie 0

Bartosz został zwycięzcą Międzyszkolnego Konkursu Chemiczno - Biologicznego BIOLCHEM dla uczniów gimnazjów w roku szkolnym 2013/2014. 

Temat przewodni konkursu brzmiał: „CZŁOWIEK CHEMICZNE LABORATORIUM”. Konkurs składał sie z dwóch etapów. W pierwszym etapie konkursu wzięło udział  91 uczniów z 12 gimnazjów. Zadania oparte były nie tylko na treściach podstawy programowej chemii i biologii dla gimnazjum, ale dodatkowo obejmowały  tematy wykraczające poza program nauczania w szkole. Celem konkursu było: Pogłębianie wiedzy biologicznej i chemicznej, wyłanianie talentów i wspieranie uczniów zdolnych w rozwijaniu i poszerzaniu własnych zainteresowań i kompetencji,popularyzacja nauk przyrodniczych, motywowanie szkół do rozpoznawania i rozwijania kompetencji, zainteresowań i uzdolnień uczniów oraz podejmowania różnorodnych działań w zakresie pracy z uczniem zdolnym, motywowanie uczniów do samodzielnego poszerzania wiedzy i  zdobywania nowych umiejętności.

Opiekunami merytorycznymi Bartka byli: Dorota Nelle-Zborowska - nauczyciel chemii oraz Magdalena Styrylska - nauczyciel biologii.

VI miejsce w konkursie zajęła również uczennica naszej szkoły Aneta Sopata. Bartkowi i Anecie serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu zainteresowań.
Autor: Dorota Nelle-Zborowska
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij