Technikum po raz kolejny wśród najlepszych w Polsce

Fot. 2018.01.11 17:02 / news / czytano 2372 / opinie 0

10 stycznia 2018 Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” ogłosiła wyniki XX jubileuszowej edycji Rankingu Liceów Ogólnokształcących i Techników. 

Przy pomocy czterech kryteriów, jakimi były: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz wyniki egzaminu zawodowego Kapituła Rankingu sporządziła listę trzystu najlepszych Techników w Polsce. Po raz kolejny na tej liście znalazło się Technikum im. prof. Władysława Szafera w Zespole Szkół Zawodowych i Placówek w Krościenku, zajmując 146. miejsce w Rankingu.  Ten wysoki wynik uprawnia Szkołę do posługiwania się zaszczytnym tytułem Srebrnej Szkoły. Tytułem tym są honorowane szkoły, które znalazły się w rankingu na miejscach od 100 do 200.  Krościeńskie Technikum może szczycić się tym tytułem nieprzerwanie od kilku lat, gdyż warto przypomnieć, że w roku 2017 szkoła zajęła w Rankingu miejsce 178. a w roku 2016 miejsce 155.
 
Należy również wspomnieć o sporządzonym przez Fundację Perspektywy podrankingu wojewódzkim Techników w Małopolsce. W tej klasyfikacji szkoła w Krościenku zajęła wysokie, 19 miejsce! W skali powiatu nowotarskiego Technikum w Krościenku znalazło się na 2. miejscu, ustępując jedynie Technikum w ZSE w Nowym Targu!

Ten kolejny rok wysokiej pozycji w Ogólnopolskim Rankingu, uzyskanej przez Technikum w ZSZiP w Krościenku po raz kolejny potwierdza wysoką jakość i skuteczność kształcenia w szkole. Składają się na nie dobrze wyposażona baza do kształcenia ogólnego i zawodowego, wysokie kompetencje zawodowe nauczycieli oraz kontakty szkoły z rynkiem pracy, co owocuje m.in. atrakcyjnymi miejscami wakacyjnych praktyk zawodowych. 

Sukces szkoły cieszy tym bardziej, że dane do utworzenia rankingu są pozyskiwane przez Kapitułę Rankingu ze źródeł niezależnych od szkoły, a zatem całkowicie obiektywnych. Źródłem danych w bieżącej edycji rankingu były protokoły komitetów głównych olimpiad, zestawienia okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) z wynikami matur oraz egzaminów zawodowych oraz System Informacji Oświatowej.
Autor: ET
Źródło: ZSZiP w Krościenku
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij