Rozgrywki eliminacyjne Coca-Cola Cup 2013 na szczawnickim Orliku

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2013.04.12 17:39 / news / czytano 5025 / opinie 0

W eliminacjach do ogólnopolskiego finału biorą udział drużyny z pienińskich gimnazjów a nagrodą dla zwycięzcy jest wyjazd na obóz treningowy do klubu piłkarskiego Juventus Turyn.

Wraz z początkiem kwietnia w całej Polsce rozpoczęły się rozgrywki do 15. edycji turnieju Coca-Cola Cup 2013. Zespoły rywalizują w trzech rundach: od eliminacyjnej, przez finały wojewódzkie, aż po finał krajowy, który odbędzie się w dniach 7-9 czerwca 2013 roku. Do udziału w Coca-Cola Cup zgłosiło się dokładnie 3.495 drużyn, z czego 1.182 to zespoły dziewcząt. Najliczniejsze reprezentacje w tegorocznej edycji turnieju mają województwa: mazowieckie (360 drużyn), podkarpackie (293) i małopolskie (291).

Dzisiaj w Szczawnicy rozpoczął się turniej eliminacyjny rundy 1 dla dziewcząt, którego gospodarzem jest Publiczne Gimnazjum im. ks. prof. J. Tischnera w Szczawnicy. Do rozgrywek zgłosiły się 4 zespoły z gimnazjum w Szczawnicy, Krościenku nad Dunajcem, Tylmanowej oraz Ochotnicy Dolnej. Najlepszym zespołem okazała się drużyna gospodarzy, która teraz weźmie udział w kolejnym etapie czyli rundzie 2 turnieju. Jak przyznała Dorota Cebula – opiekun i trener drużyny – Jestem mile zaskoczona ale też bardzo się cieszę, że dziewczyny dały z siebie wszystko i powalczyły o to zwycięstwo. Teraz kolejna runda przed nami i ciężka praca by zaprezentować się jak najlepiej – dodała. Rozgrywki na szczeblu wojewódzkim rozpoczną się 11 maja br. a zwycięskie zespoły w kategorii dziewcząt i chłopców z poszczególnych województw wezmą udział w finale krajowym. Kolejne zmagania, tym razem chłopców, na szczawnickim Orliku już w najbliższy poniedziałek 15 kwietnia o godzinie 10.00. 

Wyniki końcowe:

  • Gimnazjum w Szczawnicy
  • Gimnazjum w Krościenku nad Dunajcem
  • Gimnazjum w Ochotnicy Dolnej
  • Gimnazjum w Tylmanowej

Celem imprezy jest zaproponowanie młodzieży jak aktywnie spędzać czas i przy tym rozwijać swoje sportowe talenty.  - Oprócz możliwości sprawdzenia swoich sił na boiskach, dajemy młodym zawodnikom i zawodniczkom szansę na zdrowsze i bardziej aktywne życie, wpajając im zamiłowanie do sportu – tłumaczy Sebastian Wężyk z Coca - Cola Poland.

Patronem Coca-Cola Cup 2013 jest Ministerstwo Sportu i Turystyki. Ambasadorami turnieju Anna Dereszowska oraz Robert Lewandowski.

Autor: mw
Źródło: cocacolacup.pl
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij