Witaj maj, trzeci maj w Łapszach Niżnych

Fot. Arch. szkoły 2015.05.05 11:28 / news / czytano 2096 / opinie 0

W dniu 4. maja 2015 roku odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem „Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie uczniowie przedstawili program artystyczny w przystępny sposób przedstawiający historię uchwalenia Konstytucji 3 Maja, która była drugą na świecie i pierwszą w Europie. Przypomnieli nazwiska Polaków najbardziej zasłużonych dla ówczesnej Polski, dostrzegających zło w kraju i grożące mu niebezpieczeństwo utraty niepodległości.

Informacje historyczne na temat uchwalenia Konstytucji 3 Maja przeplatane były recytacją okolicznościowych wierszy oraz śpiewem patriotycznych pieśni. Atmosferę tamtych dni bardzo dobrze podkreśliły krótkie filmiki, które pozwoliły także najmłodszym uczniom zrozumieć powagę tego święta i jego znaczenie dla wszystkich Polaków.                                    

Autor: Ewa Zarzycka
Zdjęcia: Arch. szkoły
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij