Youngster w gimnazjum

Fot. Arch. szkoły 2014.10.06 10:03 / news / czytano 1866 / opinie 0

19 września w Zespole Placówek Oświatowych w Łapszach Niżnych rozpoczęły się zajęcia programu YOUNGSTER.

Jest to program dla chętnych uczniów klas III gimnazjum realizowany przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej, we współpracy z Wydawnictwem Macmillan oraz Gminą Łapsze Niżne.

Zajęcia odbywają się trzy razy w tygodniu. Celem programu jest wyrównanie szans edukacyjnych młodzieży z terenów wiejskich poprzez stworzenie im możliwości uczestniczenia w zajęciach dodatkowych z języka angielskiego.
     
Zajęcia stanowią uzupełnienie i rozszerzenie programu nauczania języka angielskiego w gimnazjum w ramach obowiązującej podstawy programowej. Dla uzyskania zamierzonych efektów i celów Programu zajęcia są prowadzone w podziale na grupy zaawansowania, wynikające ze stopnia znajomości języka (na podstawie odpowiedniego testu plasującego), w wymiarze 90 godzin dydaktycznych w ciągu roku szkolnego dla każdej z grup. Wydawnictwo Macmillan zapewnia dla każdej z grup odpowiednie podręczniki i inne pomoce dydaktyczne. Po ukończeniu dwóch semestrów zajęć pozalekcyjnych w ramach programu uczniowie otrzymają stosowne certyfikaty, wystawione przez wydawnictwo.

Autor: Krystyna Lasak / Oprac. red.
Zdjęcia: Arch. szkoły
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij