ZEW Niedzica Mecenasem Kultury Wysokiej

Fot. 2015.03.01 13:07 / news / czytano 1641 / opinie 0

Zespół Elektrowni Wodnych Niedzica S.A. odebrał specjalne wyróżnienie pn. „Dźwigacz Kultury 2014” od lat wspierający projekty Krakowskiego Biura Festiwalowego.

Czy kultura potrzebuje wsparcia? Czy sama potrzeba tworzenia artysty a nasza chęć do przeżywania jego dzieła wystarczy,  by mogło się ono wydarzyć? Odpowiedź nie napawa optymizmem. Coraz częściej bowiem przekonujemy się, że bez wsparcia odpowiedzialnego biznesu wiele fantastycznych pomysłów ludzi świata kultury i sztuki – nie mogłoby zaistnieć. Finanse to rzecz podstawowa także w tym, wydawałoby się wolnym od spraw przyziemnych obszarze aktywności człowieka. 

Przekonali się o tym również uczestnicy spotkania zorganizowanego przez Krakowskie Biuro Festiwalowe (KBF) oraz Ośrodek Dialogu i Analiz ThinkThank, którzy zostali zaproszeni na Zamek Królewski w Niepołomicach, by odebrać specjalne wyróżnienia, pn. „Dźwigacz Kultury 2014”. Wśród nagrodzonych Mecenasów Kultury Wysokiej w Małopolsce znalazł się już po raz trzeci Zespół Elektrowni Wodnych Niedzica S.A. niezmiennie, od lat wspierający projekty KBF-u. Niedzicka Spółka była dotychczas partnerem i sponsorem, m.in. takich wydarzeń, jak Opera Rara, czy Misteria Paschalia. Tegoroczne krakowskie festiwale również odbędą się przy zaangażowaniu finansowym ZEW Niedzica S.A.
Uroczysta gala wręczenia nagród „Dźwigacz Kultury 2014” była jednym z punktów spotkania w Niepołomicach, które w dalszej części traktowało o przyszłości brandingu w Polsce. Stworzona przy tej okazji  swoista platforma wymiany wiedzy pomiędzy środowiskami biznesu i kultury traktowała o wzajemnej współpracy dla wspólnego dobra, jakim jest wkład w jedną z największych wartości ludzkości – nasz dorobek kulturalny. 

W imieniu Zarządu ZEW Niedzica S.A. nagrodę dla Spółki odebrał Kierownik Działu Organizacyjnego – Pan Leszek Bajorek.
Autor: Oprac. red.
Źródło: mat. prasowe ZEW Niedzica
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij