Warsztaty Czwartkowe i haft

Fot. Arch. własne 2016.07.15 10:00 / news / czytano 1769 / opinie 0

W czwartek 14 lipca w kolejnej wakacyjnej odsłonie spotkań z artystami zrzeszonymi w Stowarzyszeniu Artystów Pienińskich dzieci uczestniczyły w zajęciach haftu - prowadzonych przez P. Krystynę Walosik.

Krystyna Walosik z zawodu jest nauczycielem, ukończyła bibliotekoznawstwo i wychowanie fizyczne na WSP w Krakowie. Na co dzień jest nauczycielem- bibliotekarzem w Szkole Podstawowej w Krościenku i oprócz zainteresowań czytelniczych pasjonuje się piłką siatkową i haftem krzyżykowym.

Uczestnicy zapoznali się z podstawowym słownictwem związanym z haftem: kordonek, mulina, kanwa, ścieg itd. - Technika haftu krzyżykowego tylko z początku wydaje się trudna, zwłaszcza dla dzieci, które po raz pierwszy trzymają w ręku igłę. Początkowo wymaga sprawności manualnej, koncentracji, precyzji i cierpliwości. Komu uda się ją opanować i chce haftować większe wzory lub obrazy wystarczy dużo czasu i chęci - mówi Pani Krystyna. Pani Krystyna Walosik w pracy zawodowej próbuje zarazić dzieci pasją haftowania, gdyż od czterech lat prowadzi w szkole kółko zainteresowań "Hafcik".

Cykl spotkań czwartkowych to wspólna inicjatywa Stowarzyszenia Artystów Pienińskich oraz Gminnego Centrum Kultury w Krościenku. Co tydzień, w wakacyjne czwartki dzieci mogą bezpłatnie korzystać z proponowanych zajęć. Obecnie w galerii GCK przygotowywana jest zbiorowa wystawa artystów z SAP oraz ich uzdolnionych bliskich pt. „Pokolenia” ,do obejrzenia której serdecznie zapraszamy. Wernisaż wystawy odbędzie się 23 lipca.

Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Arch. własne
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij