Ziemi nie odziedziczyliśmy po naszych przodkach, ale pożyczyliśmy ją od naszych dzieci...

Fot. Arch. Organizatora 2015.06.04 17:46 / news / czytano 4335 / opinie 0

26 maja w ZPO w Łapszach Niżnych odbył się finał konkursu „Śmieciosztuka” w ramach Dnia Ziemi. Konkurs mocno zaintrygował uczniów – ich zadaniem było  wykonanie  zabawki lub ozdoby ekologicznej  z dostępnych materiałów – odpadów i surowców wtórnych.

Wszystkie prace – w tym również gimnazjalistów z Frydmana zaprezentowano w holu szkoły na specjalnej wystawie. Prace oceniono i  nagrodzono - w kategoriach:
 
Uczniowie szkoły podstawowej: 
1.Kowalczyk Mikołaj
2.Magiera Zuzanna
3.Horoba Łukasz
Wyróżnienie – Kowalczyk Jan i Nowobilski Kamil

W grupie gimnazjalistów:
1. Bednar Mateusz
2. Kapołka Julita
3. Brynczka Kacper
Wyróżnienie - Stefaniak Dorota i Stanaszek Anna

Celem konkursu było nie tylko rozwijanie wrażliwości na problemy naszego naturalnego środowiska, ale i zachęcanie do zbiórki odpadów i rozwijanie aktywności.

Nagrody ufundowali: Wójt Gminy Łapsze Niżne, Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Gminy Łapsze Niżne oraz Nadleśnictwo Krościenko.

Podczas spotkania w holu zobaczyć można było prezentacje nt. „Śmieci i człowiek, a ochrona przyrody”, zaśpiewały zerówkowicze, a na koniec przedstawiono ciekawy pokaz mody ekologicznej. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zachęcamy do dalszej twórczości, a tym samym dbania o naszą planetę. A ponieważ najważniejsze są czyny – to uczniowie klas podstawowych w wychowawcami zasadzili drzewka wokół szkoły otrzymane od Nadleśnictwa w  Krościenku.
 
Pamiętajcie o Ziemi. Dbajcie o nią i szanujcie ją aby mogły nią cieszyć się przyszłe pokolenia.
Autor: Barbara Kowalczyk
Zdjęcia: Arch. Organizatora
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij