Chłopcy z Ochotnicy jadą na finał do Warszawy

Fot. Arch. klubu 2016.04.14 09:33 / news / czytano 1645 / opinie 0

Najpierw zwyciężyli w finałach wojewódzkich XVI edycji turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku" teraz jadą walczyć w finale ogólnopolskim. Zawodnicy z Gminy Ochotnica Dolna należą do klubu MUKS Halny Kamienica.

MUKS Halny Kamienica będzie reprezentował województwo małopolskie w finale ogólnopolskim, który rozstrzygnie się już 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie. Reprezentacja U-10 w pierwszym dniu turnieju zagrała bardzo ambitnie, zajmując 2 miejsce w grupie, a do wyjścia z grupy zabrakło 3 bramek. Jak na debiutantów na tak dużym i ważnym turnieju wypadli naprawdę dobrze. Triumfatorami kategorii U-12 została drużyna MUKS Halny Kamienica. W finałowym meczu pokonali 5 - 1 Szkołę Podstawową nr 92 z Krakowa.
 
- Przed turniejem mieliśmy problemy z chorobami, na trzy dni przed turniejem jeden z naszych chłopców Kuba Ligęza doznał ciężkiej kontuzji  - złamanie ręki.  Na turnieju mieliśmy jeden ciężki moment, gdy w meczu z Fablokiem Chrzanów, prowadząc 2:0, tracimy trzech zawodników przez kontuzje i 3 bramki! W ostatniej minucie rzut wolny i piękny strzał z wolego w samo okienko bramki, mecz zakończył się remisem. Do następnego meczu chłopcy się pozbierali i zagrali super. Myślę, iż ich marzenia się właśnie spełniają i już teraz wyczekują wyjazdu do Warszawy - mówi trener Janusz Piotrowski.
 
W składzie drużyny grają ochotniczanie Andrzej Sikora, Szymon Konopka, Jakub Ligęza oraz Hubert Gurgul.
 
Jednym z celów Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” jest wyłanianie piłkarskich talentów, dlatego trenerzy drużyn, które wygrały finały wojewódzkie mogą dobrać do swojego podstawowego składu po 2 wyróżniających się zawodników z zespołów, które odpadły lub dwóch dodatkowych ze swojego podmiotu. W finale ogólnopolskim rywalizować będą reprezentacje poszczególnych województw.

Finał ogólnopolski już po raz trzeci rozegrany zostanie w Warszawie w dniach 30 kwietnia – 2 maja. Najlepsze drużyny XVI edycji poznamy 2 maja na Stadionie Narodowym bezpośrednio przed Finałem Pucharu Polski. Nagrodą Główną XVI edycji jest Puchar Tymbarku oraz wyjazd na mecz Polska-Holandia rozgrywany 1 czerwca w Gdańsku, a także spotkanie z piłkarzami reprezentacji Polski.
Autor: Oprac. red.
Źródło: MUKS Kamienica
Zdjęcia: Arch. klubu
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij