Uczniowie krościeńskich szkół wśród uczestników 19. Targów Książki w Krakowie i Travenaliów

Fot. Arch. szkoły 2015.10.27 19:22 / news / czytano 1590 / opinie 0

Jednym z elementów promocji książek i czytania jest skrócenie dystansu miedzy książką a czytelnikiem. Udział w 19. Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie był krokiem w tym kierunku.

W słoneczną sobotę, 24 października, grupa 31 entuzjastów czytania z krościeńskich szkół (gimnazjów i liceum) udała się do Krakowa, aby uczestniczyć w już 19. Międzynarodowych Targach Książki. Wyjazd poprzedziły przygotowania, polegające na śledzeniu strony internetowej targów. Dzięki temu mogliśmy poznać nie tylko topografię stoisk wystawców, a było ich około 700, ale także nazwiska autorów, obecnych w tym dniu na targach, oraz program imprez towarzyszących.

Po pokonaniu bariery kas biletowych, obleganych przez tłumy chętnych, mogliśmy przez wiele godzin sycić wzrok przebogatą ofertą wydawniczą, zbierać autografy ulubionych pisarzy, znanych aktorów, uczestniczyć w różnego rodzaju konkursach, grach. Kogo to zmęczyło, mógł odpocząć w jednej z sal seminaryjnych np. na spotkaniu z Wojciechem Cejrowskim, czy posłuchać ciekawej dyskusji o szczęściu. Na targach pojawiły się także postacie ze znanych utworów np. Gandalf. Obciążeni zakupami, udaliśmy się do autokaru, aby dojechać do kolejnego celu naszej wyprawy, czyli na Travenalia.

Organizowane od kilku już lat w Auditorium Maximum, największej sal wykładowej Uniwersytetu Jagiellońskiego, ogólnopolskie spotkania podróżników to ciekawy sposób na poznanie egzotycznych nieraz zakątków świata. Za pośrednictwem multimedialnych prezentacji uczestniczyliśmy w motocyklowej podróży przez kraje Ameryki Południowej, gościliśmy na najmniejszej i najbardziej zaludnionej wyspie świata, zwiedziliśmy nielegalne kopalnie złota w Peru oraz byliśmy na brazylijskich fawelach. Te niezwykłe lekcje geografii kończyły się konkursami, z bardzo atrakcyjnymi nagrodami ufundowanymi przez wydawnictwa lub biura podróży.

Późnym wieczorem, zmęczeni, ale zadowoleni, odzyskiwaliśmy nadwątlone siły w jednym z przydrożnych lokali McDonalds’a. Obiecaliśmy sobie, że w przyszłym roku też nie ominiemy okazji uczestnictwa w kolejnych targach.
Źródło: LO Krościenko n.D
Zdjęcia: Arch. szkoły
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij