Eliminacje do Mistrzostw Polski w Szczawnicy

Fot. Marta Polaczyk 2013.02.18 11:40 / news / czytano 3444 / opinie 0

Wczoraj na Palenicy odbyły się Eliminacje do Mistrzostw Polski Amatorów w Narciarstwie Alpejskim, w których wzięło udział ponad 100 zawodników z różnych stron Polski.

Na dobrze przygotowanej i zabezpieczonej trasie, o wysokim poziomie trudności, zawodnicy walczyli o jak najszybszy przejazd. Poszczególne wyniki dzieliły jedynie setne sekundy. Emocji nie zabrakło.

Zawody profesjonalnie komentował Józef Dyda,  koordynator Rejonowego Ośrodka Sportu w Szczawnicy przy Starostwie Powiatowym w Nowym Targu. Nagrodami w tegorocznych eliminacjach były pobyty w Szczawnicy w atrakcyjnych hotelach, ufundowane przez ich właścicieli, do których należą: Hotel „Jan”, „Solar Spa”, „Pod Jarmutą” - OHP, „Skalny”, Sanatorium Uzdrowiskowe “Dzwonkówka”, „Nauczyciel” oraz „Thermaleo” Spółka z o.o. Fundatorem nagród były również Polskie Koleje Linowe, które ufundowały pięć całodniowych karnetów na swoje wyciągi.

Gospodarz Miasta i Gminy Szczawnica Grzegorz Niezgoda, Mariusz Staszel - autor trasy, były reprezentant Polski w narciarstwie alpejskim, kiedyś trener kadry narodowej obecnie prezes firmy „Czorsztyn-Ski” oraz Stefan Zachwieja, kierownik PKL Szczawnica wręczyli zawodnikom puchary, medale, dyplomy oraz nagrody. Miłą niespodzianką było rozlosowanie wśród zawodników tygodniowego pobytu dla dwóch osób w Hotelu „Solar-Spa”, dodatkowo weekendu w hotelu „Pod Jarmutą” oraz całodniowych karnetów na wyciąg Palenica.

Puchar i dyplom oraz nagrodę dodatkową w kategorii najstarszy zawodnik, otrzymał mieszkaniec Szczawnicy - Bronisław Ciesielka. Najlepszą zawodniczką w całych zawodach została  Anna Buczek z Piwnicznej, która osiągnęła wynik 0:59:66, natomiast najlepszym zawodnikiem okazał się Skrzypczyński Marek, mieszkaniec Wrocławia z wynikiem przejazdu 0:55:67.

Na zakończenie Burmistrz Miasta podziękował wszystkim sponsorom, fundatorom nagród oraz osobom zaangażowanym w organizację zawodów. Pogratulował zawodnikom i życzył im kolejnych sukcesów. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku frekwencja na zawodach będzie jeszcze większa niż w bieżącym.

 

Autor: Małgorzata Cebula
Źródło: UMiG Szczawnica
Zdjęcia: Marta Polaczyk
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij