Ochotnica w finale

Fot. 2020.05.11 13:07 / news / czytano 453 / opinie 0

Zakończyło się inauguracyjne głosowanie w I Plebiscycie na Najpiękniejszą Gminę Małopolski 2020 – Najpiękniejsza Gmina Wiejska. Z regionu pierwszego – powiatu nowotarskiego i tatrzańskiego najlepsza okazała się gmina Ochotnica Dolna, która wraz z gminą Lipnica Wielka awansowały do finałowego głosowania. Odbędzie się ono od 29 czerwca do 12 lipca.

W inauguracyjnym głosowaniu oddaliście aż 17 232 głosy. Po zaciętej rywalizacji zdobywając 3 343 głosy zwyciężyła gmina Ochotnica Dolna, pokonując gminę Lipnica Wielka – 2 968. Trzecie miejsce zajęła gmina Czorsztyn z wynikiem 2 634 głosów.

Najlepszą gminą powiatu nowotarskiego została gmina Ochotnica Dolna, natomiast w powiecie tatrzańskim rywali zdominowała gmina Kościelisko.

Podhale w finale, rozgrywanym w dniach 29 czerwca do 12 lipca reprezentować będą gminy Ochotnica Dolna oraz Lipnica Wielka.
Autor: oprac.red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij