Justyna nie zawodzi

Fot. 2015.05.26 22:35 / news / czytano 2052 / opinie 0

Na torze kajakowym w Krakowie rozegrano ligę młodzików, Puchar Polski w kategorii open oraz trzecią i czwartą rundę kwalifikacyjną juniorów do kadry narodowej.

W tej ostatniej najbardziej zacięta rywalizacja toczyła się w K-1. Zwycięsko z tej rywalizacji wyszedł Wiktor Sandera, a dwa kolejne miejsca w najbliższych zawodach międzynarodowych wywalczyli pienińscy kajakarze – Jakub Brzeziński i Krzysztof Majerczak.

- Wyrównana trójka, która się przyjaźni. Trenerzy uważają, że to duże nadzieje polskiego kajakarstwa górskiego – skomentował Józef Dyda, komentator zawodów kajakowych.

W Pucharze Polski nie wystartowali wszyscy najlepsi. Niektórzy odpuścili zawody, a kadrowicze przygotowują się do mistrzostw Europy, które rozegrane zostaną za tydzień. W K-1 Kuba Brzeziński był trzeci, a tuż za nim uplasował się Krzysztof Majerczak, na ósmej pozycji znalazł się Damian Potaśnik, a dwie pozycje niżej 15- letni Bartosz Kubik. To ogromny sukces tego młodziaka w rywalizacji seniorskiej.

W kanadyjce jedynce na dziewiątej pozycji ukończył zawody Wiktor Czaja (Pieniny Szczawnica), który nie może się zdecydować przy jakim sporcie zostać – narciarstwie biegowym czy kajakach. Jest uczniem zakopiańskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego, sukcesy odnosi w biegach na nartach. Dwóch różnych dyscyplin nie można łączyć, musi zdecydować się, która będzie priorytetem.
 
W kanadyjce jedynce kobiet kolejny raz potwierdziła wysoką formę Justyna Janczy ze Spływu Sromowce Wyżne. Wygrała zawody, tydzień temu zapewniła sobie miejsce w reprezentacji kraju na najbliższe zawody – mistrzostwa Europy i Puchary Świata. Drugie miejsce zajęła kanadyjkarska Pienin Szczawnica Ewa Hurkała. Drużynowo piętę miejsce przypadło Pieninom Szczawnica, szóste Spływowi Sromowce Wyżne, a siódme Sokolice Krościenko.

- Najbardziej zacięta walka toczyła się w K-1. Wygrał ją Michał Pasiut, który przegrał rywalizację o miejsce w kadrze seniorów – mówi Józef Dyda.

W lidze młodzików świetnie popłynęła w K-1 córka Joanny Mędoń Polaczyk, Małgorzata. Pokonała wszystkie konkurentki. W K-1 chłopców na trzecim miejscu znalazł się Michał Kalata (Pieniny Szczawnica).
Źródło: sportowepodhale.pl
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij