Mateusz Polaczyk w finale MŚ

Fot. 2014.09.20 08:02 / news / czytano 2162 / opinie 0

Mateusz Polaczyk awansował do finału konkurencji K1 mężczyzn podczas mistrzostw świata w kajakarstwie górskim, które odbywają się na torze w Deep Creek.

W półfinale nasz brązowy medalista ubiegłorocznych mistrzostw globu zajął 6. miejsce. Do finału nie zdołali awansować Rafał Polaczyk (17. miejsce) oraz Dariusz Popiela (27. miejsce).
 
Aby awansować do sobotniego finału w konkurencji K1 trzeba było być niemal bezbłędnym. Tylko dwójka niezwykle szybkich Francuzów Mathieu Biazizzo i Sebastien Combot mogli pozwolić sobie na karne punkty i zdołali przy tym awansować do finałowej "10". W finale znalazł się również nasz wicemistrz świata z 2011 roku i broniący brązowego krążka sprzed roku, Mateusz Polaczyk. Najbardziej utytułowany z klanu Polaczyków uzyskał 6. czas ex aequo z Argentyńczykiem Thomasem Bersingerem. Najszybszy w półfinale był Lucien Delfour z Australii do którego Polaczyk stracił 2.49 sekundy. 

Do finału nie zdołali awansować pozostali nasi reprezentanci. Rafał Polaczyk, młodzieżowy mistrz Europy awans przegrał łapiąc na 5 bramce dwa punkty karne i ze stratą 6.70 sekundy zajął 17. miejsce. Natomiast Dariusz Popiela został sklasyfikowany na 27. miejscu z czterema karnymi punktami i stratą blisko 10 sekund.
Autor: Oprac. red.
Źródło: tylkoigrzyska.pl
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij