Drugie miejsce Muzyki Białopotocanie z Krościenka n.D na XIII Międzynarodowym Festiwalu Folkloru Karpat

Fot. 2016.07.12 09:14 / news / czytano 1995 / opinie 1

W niedzielę 10 lipca muzyka Białopotocanie wzięła udział w XIII Międzynarodowym Festiwalu Folkloru Karpat zdobywając drugie miejsce. Muzycy wyprzedzili kilka kapel z Polski a także z Ukrainy, Czech i Rumunii.

Festiwal odbywa się w Trzcinicy, jego ideą jest ocalenie i podtrzymywanie zanikających tradycji ludowych takich jak: rzemiosło, sztuka ludowa, kuchnia regionalna, stroje i muzyka karpacka.

Muzyka Biołopotocanie powstała w 2000r. Reprezentuje region górali pienińskich w muzyce, gwarze i stroju. Członkami zespołu są młodzi i utalentowani muzycy, zamieszkujący w gminach Krościenko n.D i Czorsztyn (Sromowce Niżne). Swoją muzyką kapela uświetnia nie tylko uroczystości rodzinne i kościelne, ale również promuje region podczas licznych festynów, imprez plenerowych oraz koncertów, prowadzi warsztaty gry na instrumentach ludowych dla najmłodszych adeptów muzyki góralskiej. Zespół uczestniczy również w wielu konkursach zdobywając przy tym liczne nagrody i wyróżnienia.


Autor: Oprac. red.
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

Fanka2016.07.19 07:07
Wielkie gratulacje !!!
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij