MTB 4 Towers - trzecia edycja wyścigu po górach

Fot. Arch. UG Ochotnica Dolna 2019.08.26 10:49 / news / czytano 2197 / opinie 0

W długi sierpniowy weekend (15 – 19.08), w Gminie Ochotnica Dolna odbyły się zawody rowerowe MTB 4 Towers. Pasjonaci kolarstwa górskiego z całej Polski, przez 4 dni zdobywali wieże wznoszące się na Magurkach, Koziaru, Gorcu i Lubaniu. 

Tegoroczny wyścig do czterech wież był trzecią edycją zawodów. Zapoczątkowane w gminie przez poprzedniego wójta Ochotnicy sportowe wydarzenie nabiera rozmachu i przyciąga w Gorce coraz większą rzeszę zawodników z całej Polski.

 

Pasjonaci kolarstwa górskiego z całej Polski, przez 4 dni zdobywali wieże wznoszące się na Magurkach, Koziaru, Gorcu i Lubaniu. Trasy zostały przygotowane na dwóch dystansach: HARD (35 - 45km z przewyższeniami 1500 - 2000) i HELL (58 - 70km z przewyższeniami 2000 - 3000). Prowadziły one przez najpiękniejsze zakątki Gorców w Ochotnicy i Beskidu Sądeckiego w Tylmanowej. Ze szczytów tych pasm roztaczają się niezwykłe widoki na Pieniny i Tatry. Dodać należy, że w Gorcach znajdują się najdłuższe zjazdy w Polsce.  

Start MTB 4 Towers zlokalizowany był przy stadionie w Ochotnicy Dolnej obok Wiejskiego Ośrodka Kultury. W piątek, zawodników na stracie dopingowała ochotniczanka, kolarka szosowa - Katarzyna Niewiadoma.

W sobotę odbyły się zawody rowerowe dla dzieci z roczników 2005-2012, z podziałem na 4 kategorie  wiekowe, oddzielnie chłopcy i dziewczynki. Podczas zawodów były prowadzone animacje dla dzieci w ramach akcji „Bezpiecznie na rowerze". Udział dzieci był bezpłatny, dla każdego uczestnika organizatorzy przygotowali upominek i dyplom za udział, a dla najlepszych nagrody i trofea sportowe. Trasa zawodów została wyznaczona wokół stadionu, po nawierzchni asfaltowo - terenowej, bez trudności technicznych. Długość rundy wynosiła ok. 500 m.

Organizatorem imprezy był Tatra Cycling Events. Patronat honorowy objął Wójt Gminy Ochotnica.

 

Autor: Oprac. red.
Źródło: UG Ochotnica Dolna
Zdjęcia: Arch. UG Ochotnica Dolna
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij