Niesamowity pokaz rowerowych skoków w Niedzicy

Fot. 2015.06.16 23:40 / news / czytano 2939 / opinie 0

Pokazy podniebnych lotów, rowerowe przedszkole, szkolenia dla zjazdowców i endurowa wycieczka – od 4 do 5 lipca sporo będzie się działo na koronie zapory w Niedzicy, więc już teraz warto wpisać „rowerowy weekend” do kalendarza!

Rowerowy Weekend rozpocznie się w sobotę na Polanie Sosny w Niedzicy, gdzie odbędą się pokazy dirtów, czyli rowerowych skoków. Czołowi polscy zawodnicy będą wyskakiwać z 3 metrowej skoczni wykonując takie triki, jak salto w tył kilka metrów nad ziemią. Zapora w Niedzicy jest najwyższym obiektem tego typu w Polsce, wiec można również spodziewać się najwyższych lotów. Co więcej z jej korony rozciąga się widok na zalew Czorsztyński i zamek w Niedzicy, a na terenie Polany Sosny (tuż obok zapory) znajdują się wille regionalne i Restauracja Dwór otoczone zielonymi polami. Krótko mówiąc warto odwiedzić, to miejsce dla samych widoków.
 

Oprócz pokazów zostanie zbudowany mini tor, na którym odbędzie się tak zwane„rowerowe przedszkole”. Dzieci od 3 lat z pomocą instruktora nauczą się pokonywać podstawowe przeszkody, które można napotkać na prawdziwej trasie zjazdowej. Pierwszy dzień Rowerowego Weekendu zakończy pokaz filmów na kinie plenerowym zorganizowany przez firmę CinemaTour.pl. Oczywiście filmy również będzie można oglądnąć za darmo. 

SZKOLENIA DOWNHILL/ENDURO
30 kilometrów od Niedzicy znajduje się Joy Ride BIKE Park Kluszkowce, który zdobył tytuł bikeparku roku! To właśnie na wybudowanych w nim trasach odbędą się darmowe szkolenia dla początkujących rowerzystów zjazdowych i enduro. Jest to świetny pretekst, aby spróbować swoich sił na rowerze zjazdowym. Dla osób, które nie posiadają własnych maszyn będzie możliwość ich wypożyczenia na miejscu wraz z ochraniaczami.

WYCIECZKA ENDURO 
Zakopiańskie stowarzyszenie RowerowePodhale.eu zorganizuje dla uczestników „Weekendu”  bardzo sympatyczną wycieczkę dookoła Niedzicy i Kluszkowiec. Będą ładne widoki, długie zjazdy i sympatyczna atmosfera (jak zawsze z Rowerowym Podhalem), dlatego niezależnie od prezentowanego poziomu warto wziąć w niej udział.

WIĘCEJ INFORMACJI O WYDARZENIU NA NIEDZICA.JOYRIDE.PL

PRZYJACIELE WYDARZENIA
Sponsor: ZEW Niedzica
Organizator: JR Events 
Współorganizatorzy: Rowerowe Podhale, Dirt It More, Kris Serwis,  CinemaTour
Patroni medialni: Tygodnik Podhalański, Podhale 24, MTB.pl, Giga sport, Dh-zone.com, Polska na rowery, Joyride.pl, Pieninyinfo.pl, Andegrand.pl, Freestyle.pl

Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij