Polaczykowie w półfinałach Mistrzostw Świata

Fot. 2014.09.19 19:37 / news / czytano 2663 / opinie 1

Bracia Polaczyk świetnie rozpoczęli mistrzostwa świata w Deep Creek w kajakarstwie górskim. Obaj awansowali do półfinału w kajakowej jedynce.

Mateusz Polaczyk eliminacje zakończył na wysokim piątym miejscu. Po nieudanym pierwszym przejeździe – 148.99 (50 punktów karnych), w drugim znacznie się poprawił. W konsekwencji uzyskał wynik 98.61 i o dwie setne sekundy pokonał znakomitego Czecha Vita Prindisa. Również z dobrej strony pokazał się brat Mateusza – Rafał. Zajął dziewiątą lokatę (+3.08). Nasz młodzieżowy mistrz Europy w pierwszym przejeździe ominął jedną bramkę i zajmował miejsce w siódmej „dziesiątce”. Drugi przejazd był już bezbłędny w wykonaniu naszego aktualnego brązowego medalisty mistrzostw Polski.

Zwycięzca eliminacji w K1, Boris Neveu uzyskał swój najlepszy rezultat w drugim przejeździe – 96.57. Pierwsze miejsce na rzecz Francuza stracił Czech Jiri Prskavec (96.72). Wicemistrz świata z 2013 roku przy drugiej próbie pokonywania toru zupełnie się posypał. Ominął jedną z bramek, za co został ukarany sporą ilością punktów karnych (łącznie 52). Trzecie miejsce wywalczył kolejny z Francuzów, Mathieu Biazizzo (+1.54). Tuż za podium uplasował się Niemiec Fabian Doerfler (+1.97).
Autor: Stefan Leśniowski
Źródło: sportowepodhale.pl
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

kibic2014.09.19 22:09
Brawo Ojciec brawo synowie.
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij