Pieniny z Beskidami w trzecim koncercie festiwalu

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2018.08.02 15:51 / news / czytano 1696 / opinie 0

W minioną sobotę w kościele pw. Chrystusa Dobrego Pasterza w Krościenku można było posłuchać pięknego koncertu w wykonaniu artystki ze Szczawnicy i gościa z Bielska-Białej.

Na organach zagrał Krzysztof Karcz pochodzący z Bielska  Białej - organista, wykładowca bielskiej szkoły muzycznej. Swoim śpiewem zachwycała szczawniczanka Ewa Walkowska (mezzospopran). Artyści zaprezentowali wszechstronny program wokalno-organowy, w centrum którego znalazły się pieśni autorstwa Wacława Geigera oraz pełne blasku i wirtuozowskiego rozmachu dzieła literatury organowej.

Kolejny z koncertów już w najbliższą sobotę 4 sierpnia z międzynarodową obsadą - na organach zagra Bernhard Leonardy z Niemiec, na waltorni Jacek Muzyk z USA.

Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij