Połączone zespoły z Krościenka i Maniów we wspólnej świątecznej prezentacji

Fot. Arch. UG Czorsztyn 2017.12.20 18:00 / news / czytano 1156 / opinie 0

W dniach 15 – 17 grudnia 2017 r. połączone zespoły „Biołopotocanie” z Krościenka n.D. i Sromowiec oraz „Syćko Gro” z Maniów wzięły udział w Międzynarodowym Festiwalu Adwentowych i Bożonarodzeniowych Tradycji, Kolęd i Rzemiosła „Souznění – Współbrzmienie”.

Festiwal obejmował koncerty w  miejscowościach województwa morawsko-śląskiego: Frydek-Mistek, Ostrawa, Kunczice pod Ondrzejnikiem, Kozlovice, Ostrawa-Mariańskie Góry oraz Frensztat pod Radgoszczem w Republice Czeskiej. W sumie zespoły dały dziewięć występów obejmujących prezentację kolęd, pastorałek oraz życzeń świątecznych z regionu Pienin i Podhala, z czego dwa koncerty były nagrywane do audycji Czeskiego Radia Ostrawa.

Wraz z zespołami udział w festiwalu brał Pan Stanisław Chmiel – przewodniczący Rady Gminy Czorsztyn reprezentując Gminę Czorsztyn podczas festiwalu oraz uroczystego obiadu z Burmistrzem Kozłowic oraz innymi zaproszonymi gośćmi i uczestnikami festiwalu.

Autor: Tomasz Bodziarczyk
Zdjęcia: Arch. UG Czorsztyn
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij