Zawody w Narciarstwie Alpejskim na Polanie Sosny o Puchar Prezesa ZEW Niedzica S.A.

Fot. Janusz Wojtarowicz 2013.02.24 12:00 / news / czytano 4441 / opinie 1

Odwilż nie przeszkodziła w rozegraniu na Polanie Sosny w Niedzicy XIV Otwartych Zawodów w Narciarstwie Alpejskim o Puchar Prezesa Zespołu Elektrowni Wodnych Niedzica S.A.

Wysoki poziom umiejętności sportowych prezentowali tegoroczni uczestnicy XIV Otwartych Zawodów w Narciarstwie Alpejskim o Puchar Prezesa Zespołu Elektrowni Wodnych Niedzica S.A., które odbyły się w minioną niedzielę na Polanie Sosny w Niedzicy.

Do walki o prestiżową główną nagrodę imprezy stanęło w tym roku 46 zawodników, którzy rywalizowali w czterech grupach wiekowych, w kategorii kobiet i mężczyzn. Tradycyjnie i w tym roku, zawody nabrały międzynarodowej rangi. A to za sprawą naszych południowych sąsiadów, którzy licznie pojawili się na stoku i skutecznie podnieśli poprzeczkę w rywalizacji.  

W tym roku także natura okazała się łaskawa dla organizatorów zawodów. Podczas, gdy na okolicznych wzgórzach szalał porywisty wiatr, południowo-wschodnie stoki Sosny tonęły w promieniach słońca, co dodatkowo napawało optymizmem i dodawało chęci do zaciętej walki. Zawody przebiegały w przyjaznej atmosferze. Doszło do jednej tylko dyskwalifikacji. 

Z ciekawostek warto wspomnieć o wyjątkowo bohaterskiej postawie, jaką wykazał się jeden z zawodników, który pomimo wypiętej przy samym starcie narty, ukończył zjazd na jednej nodze… powtarzając ten sam wyczyn przy drugim zjeździe! 

Zdobywcami przechodniego Pucharu Prezesa Zespołu Elektrowni Wodnych Niedzica S.A. zostali w tym roku: - w kategorii kobiet – Olga Pluta, - w kategorii mężczyzn - Tibor Lizák.

Puchar, zgodnie z tradycją, z wygrawerowaną tabliczką zawierającą imię i nazwisko zwycięzców zawodów prezentowany  będzie w recepcji Zespołu Rekreacyjnego Polana Sosny.

Wraz z medalami i dyplomami, fantastyczne nagrody, w postaci m.in. ciśnieniomierza elektronicznego, pulsometru, mini lokalizatora GPS, kijków nordic walking i innych akcesorii sportowych, otrzymali zdobywcy trzech pierwszych miejsc. Jak co roku uhonorowano również najstarszego i najmłodszego uczestnika zawodów. 

Wśród wszystkich uczestników zawodów rozlosowano dodatkowe nagrody niespodzianki. Podczas tegorocznej imprezy przygrywała kapela „Białopotocanie” – Muzyka z Pieni.

Uroczystego wręczenia nagród dla wszystkich wyróżnionych zawodników dokonał Prezes Zarządu ZEW Niedzica S.A. – Grzegorz Podlewski.

Źródło: ZEW Niedzica S.A.
Zdjęcia: Janusz Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij