Baba potrafi - Szczawnicki Turniej Babski

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2020.03.07 08:24 / news / czytano 5178 / opinie 0

Jak się bawić - to się bawić i to na 100 procent. O tym, że śmiech to zdrowie nie trzeba nikogo przekonywać, a podczas Szczawnickiego Turnieju Babskiego dobrej zabawy nie brakowało.

W piątkowy wieczór w Jazz Barze Dworku Gościnnego w Szczawnicy kobiety dały pokaz dobrej energii. Pierwszy turniej, w którym wzięło udział 8 drużyn ze szkół i stowarzyszeń działających w mieście obfitował w ciekawe konkurencje, nie zabrakło dobrej muzyki i ducha rywalizacji.

Do turnieju przystąpiły kobiece drużyny z sołectwa Jaworki, Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 2, Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych, Pienińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Stowarzyszenia 60+, Związku Emerytów i Rencistów oraz Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Nagrody pieniężne za zdobycie pierwszych trzech miejsc ufundował Grzegorz Niezgoda Burmistrz Szczawnicy.
 
Kobiety zmierzyć musiały się w konkurencji m.in. kręcenia hula-hop, sznurowaniu gorsetu, ubijaniu piany, obieraniu jabłka na czas, malowania paznokci i to najlepiej na modelu męskim,  były też kalambury i twórcze wiersze.
 
Bezkonkurencyjne okazały się przedstawicielki Szkoły Podstawowej nr 2, które otrzymały z rąk burmistrza bon na kwotę 2 tys. złotych. II miejsce i 1000 zł – ekipa PSONI, III miejsce - 500 zł dla sołectwa Jaworki.
 
W jury zasiedli mężczyźni: Jerzy Pal - aktor Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie, Jan Świdroń – regionalista, publicysta i konferansjer z Orawy, Piotr Krzywdziński – lider i założyciel kapeli folkowej ”Ciupaga”, Bogusław Waksmundzki – wicestarosta Powiatu Nowotarskiego i Tomasz Moskalik – dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Targu.
 
Zabawę poprowadził Łukasz „Kudłaty” Różycki wraz z dyrektorem MOK – Krzysztofem Czają. W organizację włączyły się także panie Joanna Oleksy i Agnieszka Ciesielka.
Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij