Spiżowe Serce rozdane podczas uroczystej gali

Fot. Arch. UG Łapsze Niżne 2017.02.23 12:33 / news / czytano 13156 / opinie 1

Za szczególne docenienie działalności w minionym roku kapituła statuetką „Spiżowe Serce” wyróżniła: Pana Lucjana Habiedę, Panią Barbarę Kowalczyk, Pana Władysława Krakowskiego, Panią Helenę Kałafut – specjalną statuetką za całokształt pracy. Celem imprezy było uhonorowanie przez Wójta Gminy Łapsze Niżne osób szczególnie zasłużonych swoją działalnością w 2016r. na rzecz gminy.

22 lutego, kiedy zachód słońca pojawiał się nad horyzontem Tatr, Zamek Dunajec przygotowywał się na pierwszą w swojej historii GALĘ "Spiżowe Serce". Pomysł uhonorowania osób i instytucji szczególnie zasłużonych dla Gminy Łapsze Niżne za ich działalność, twórczość, aktywność wyszedł od Wójta Gminy Łapsze Niżne Pana Jakuba Jamroza. Włodarz gminy chciał,  aby otrzymane wsparcie, zrealizowane inicjatywy i działania,  które w roku 2016 w znaczący sposób wpłynęły i nadal wpływają na rozwój i promocję Gminy Łapsze Niżne zostały zauważone i docenione.

Wójt rozpoczął tę ważną dla naszych mieszkańców imprezę, od podsumowania dokonań gminy w minionym roku. Podczas krótkiego filmu zaproszeni goście mogli zobaczyć bogactwo wydarzeń kulturalnych, sportowych i inwestycyjnych, które miały miejsce w w roku 2016. Po prezentacji nastąpiło przedstawienie osób i instytucji nominowanych do statuetki:

Pana Lucjana Habiedy z Fundacji Frydman Triathlon, Pani Heleny Kałafut – pełniącej do 2016r. funkcję Kierownika Ośrodka Pomocy Społecznej w  Łapszach Niżnych, Pani Barbary Kowalczyk – nauczycielki biologii i chemii w Gimnazjum w Łapszach Niżnych, Pana Juliana Kowalczyka – redaktora Gazety Parafialnej w Łapszach Niżnych i kwartalnika "Na Spiszu", Pana Władysława Krakowskiego – Prezesa Zespołu Elektrowni Wodnych Niedzica S.A., Pana Marcina Pająka – redaktora portalu " Niedzica.e-spisz.pl" oraz Przedsiębiorstwa Produkcji Kruszywa i Usług Geologicznych KRUSZGEO S.A.
 
Wójt Jakub Jamróz, podziękował nominowanym tymi słowami: "dzisiejsza Gala jest świętem osób i instytucji, które zostały nominowane. Jesteśmy tutaj by Im podziękować. Są one "perłami" w naszym, małym społeczeństwie, dzięki którym ta gmina rozwija się. Zdaję sobie sprawę, że wiele takich "pereł" nie ma dzisiaj z nami, dlatego mam ogromną nadzieję, że będzie więcej osób i instytucji zauważonych i nominowanych do tej nagrody przez lokalną społeczność podczas przyszłorocznej Gali. Bardzo dziękuję za serce jakie Państwo ofiarowali tej ziemi i jej mieszkańcom" .

Kulminacyjnym punktem wieczoru było uroczyste rozdanie statuetek laureatom wyłonionym przez kapitułę w osobach:  Jakuba Jamroza Wójta Gminy Łapsze Niżne, Wendelina Habra Wójta Gminy Łapsze Niżne w latach 1990-1998, Zdzisława Majerczaka Przewodniczącego Rady Gminy, Piotra Wojtaszka Dyrektora ZPO we Frydmanie i  Ks. Proboszcza Mariana Błaszczyka z Kacwina. Za szczególne docenienie działalności w minionym roku kapituła statuetką „Spiżowe Serce” wyróżniła:

•    Pana Lucjana Habiedę
•    Panią Barbarę Kowalczyk
•    Pana Władysława Krakowskiego
•    Panią Helenę Kałafut – specjalną statuetką za całokształt pracy.

Statuetki na symbolicznym czerwonym dywanie wręczył Wójt _Pan Jakub Jamróz oraz Przewodniczący Rady Gminy Pan Zdzisław Majerczak.  Po wielkich emocjach przyszedł czas na muzyczne doznania. Dla zaproszonych gości wystąpił zespół  MEGITZA TRIO. Po koncercie, włodarz gminy wzniósł toast za osoby nominowane i nagrodzone.

Autor: Natalia Niemiec
Zdjęcia: Arch. UG Łapsze Niżne
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

Spiżowy spiżak2017.02.24 15:02
Skopiował szczawnicką Perłę Pienin.
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij