Sześć dni w Londynie - gimnazjaliści na warsztatach językowych

Fot. Arch. Szkoły 2017.02.28 10:55 / news / czytano 12545 / opinie 1

Uczniowie Publicznego Gimnazjum w Szczawnicy uczestniczyli  w 6-dniowych warsztatach językowych w Londynie, które były uzupełnieniem programu nauczania języka angielskiego. Wyjazd zorganizowany został w dniach 20-26 lutego br.


Intensywny i ciekawy program zwiedzania współgrał z możliwością ćwiczeń językowych prowadzonych w terenie. Była to doskonała okazja do wypróbowania swoich umiejętności językowych oraz mobilizacja do dalszej nauki. Uczniowie mieszkali u rodzin brytyjskich, gdzie mieli szansę pochwalić się znajomością języka angielskiego w sytuacjach dnia codziennego.

Oto program wyjazdu:

Dzień 1
O godz. 6.00 rano 25 uczniów szkoły wraz z opiekunami (Małgorzatą Oleś-Gagatek i Dorotą Cebulą) wyjechało ze Szczawnicy autokarem w kierunku Wielkiej Brytanii. Podróż przez Niemcy, Holandię, Belgię i Francję trwała ok. 24 godzin.
 
Dzień 2
Ok. godz. 5.00 rano uczestnicy wycieczki wsiedli na prom w Calais i półtorej godziny później byli już w Dover. Przejazd do Londynu trwał 2 godziny, następnie rozpoczęło się zwiedzanie. Uczniowie udali się wraz z przewodnikiem do parku Greenwich, gdzie znajduje się Królewskie Obserwatorium Astronomiczne zaprojektowane przez Christophera Wrena. Przebiega przez nie południk zerowy. Następnie zwiedzili Muzeum Morskie, które zawiera największą na świecie kolekcję przedmiotów związanych z historią Wielkiej Brytanii na morzu. Po wyjściu z muzeum mieli okazję zrobić sobie zdjęcia z XIX-wiecznym kliprem herbacianym Cutty Sark (jedynym zachowanym na świecie) i wsiedli na statek, którym wyruszyli w dwugodzinny rejs po Tamizie. Podczas rejsu mogli podziwiać najważniejsze atrakcje Londynu jak: Parlament, Big Ben, Teatr Szekspira, brytyjskie muzeum narodowe międzynarodowej sztuki nowoczesnej Tate Modern i przepłynęli pod mostami: Tower Bridge, London Bridge, Millenium Bridge, Waterloo Bridge itd. Po opuszczeniu statku  uczniowie przejechali się kołem milenijnym London Eye, którego wysokość to 135 metrów. Obrót trwał 30 minut, podczas którego wszyscy mogli podziwiać panoramę Londynu z lotu ptaka na odległość nawet 40 kilometrów. Po intensywnie spędzonym dniu uczestnicy wycieczki przejechali koleją naziemną na miejsce zbiórki w dzielnicy Wallington. Spotkali się tam z rodzinami brytyjskimi, u których spędzili kolejne 3 noce.
 
Dzień 3
Uczniowie rozpoczęli ten dzień od zwiedzania galerii sztuki w północnej części Trafalgar Square, prezentującej kolekcję 2300 dzieł malarstwa, gdzie pani przewodnik zadała im zadanie dotyczące odnalezienia konkretnych dzieł w całej galerii. Następnie mogli oni porobić sobie zdjęcia w British Museum- największym na świecie muzeum historii starożytnej. Po kilkugodzinnym spotkaniu ze sztuką przyszedł czas na zakupy na ulicy skupiającej ponad 300 sklepów- Oxford Street. W drodze powrotnej na miejsce zbiórki pani przewodnik przeprowadziła w autokarze konkurs na podstawie wysłuchanych piosenek. Nagrody za zwycięstwo oraz nagrody pocieszenia były bardzo atrakcyjne. Wieczorem wszyscy udali się do rodzin.
 
Dzień 4
Uczestnicy wycieczki rozpoczęli zwiedzanie od Opactwa Westminsterskiego, gdzie książę William wziął ślub z Kate Middleton. Następnie wszyscy przeszli pod pałac Westminsterski z wieżą zegarową i dzwonem Big Benem. Później udali się pod budynek na 10 Downing Street, który jest rezydencją i biurem premiera Wielkiej Brytanii. Uczniowie mieli okazję zobaczyć zmianę warty jazdy konnej przy Muzeum Jazdy Konnej. Następnie udali się przez park św. Jakuba do Hyde Parku, gdzie z daleka zobaczyli Pałac Kensington-  rezydencję, w której kiedyś mieszkał książę Karol z księżną Dianą, a obecnie zamieszkiwaną przez księcia Williama i księżną Kate. Największą dla nich atrakcją był jednak Pałac Buckingham, gdzie udało im się ujrzeć królową Elżbietę II, żegnającą swoich gości. Po długim spacerze uczestnicy wycieczki zwiedzili Muzeum Historii Naturalnej oraz Muzeum Nauki i Techniki. Wieczorem wszyscy udali się do rodzin.
 
Dzień 5
Tego dnia rano uczniowie gimnazjum pożegnali się z rodzinami ich goszczącymi i rozpoczęli zwiedzanie. Zobaczyli okręt flagowy Golden Hinde, teatr szekspirowski The Shakespeare’s Globe, brytyjskie muzeum narodowe międzynarodowej sztuki nowoczesnej Tate Modern, a następnie przeszli wiszącym mostem- Millenium Bridge na drugi brzeg Tamizy. Stamtąd mieli okazję przejechać się piętrowym czerwonym autobusem pod twierdzę Tower i przespacerować się po zwodzonym moście Tower Bridge. Następnie przejechali metrem na miejsce zbiórki skąd udali się w drogę powrotną do Polski.
 
Dzień 6
Ok. godz. 8.30 uczestnicy wycieczki przekroczyli granicę Polski, a w godzinach wieczornych byli już w Szczawnicy. Wszyscy uczniowie byli bardzo zadowoleni z wycieczki tym bardziej, że nigdy wcześniej w Londynie nie byli.
Podczas całego wyjazdu można było obserwować świetną integrację uczniów klas I, II i III, którzy służyli sobie nawzajem pomocą, podpowiadali sobie słówka i wyrażenia angielskie, gdy zaistniała taka potrzeba, robili sobie razem zdjęcia itp. Grupa gimnazjalistów była zdyscyplinowana, punktualna i zainteresowana zwiedzanymi obiektami.

Bardzo dziękujemy Panu Burmistrzowi Miasta i Gminy Szczawnica, który dofinansował wyjazd uczniów do Londynu. Dziękujemy także pracownikom Biura Turystyki Młodzieżowej ATAS, za umożliwienie tego wyjazdu.

Autor: Małgorzata Oleś-Gagatek
Zdjęcia: Arch. Szkoły
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

Gumiak2017.03.02 17:03
To raczej biuro powinno podziękować uczniom i ich rodzicom że dali się naciągnąć w martwym sezonie na tak beznadziejnie bezsensowny wyjazd.
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij