Będzie mocno lało

Fot. 2015.09.25 09:45 / news / czytano 3143 / opinie 0

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydało ostrzeżenie o intensywnych opadach deszczu.

Opady przewiduje się od dzisiaj 25. września do niedzieli 27. września br. z okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym.
 
- Opady jednostajne będą połączone z opadami konwekcyjnymi oraz burzami. Prognozowana suma opadu wyniesie w pierwszej dobie od 45 mm do 60 mm. Z prawdopodobieństwem 30%, łącznie z silnym opadem konwekcyjnym, prognozowana suma opadów lokalnie może osiągnąć 100 mm. Podczas drugiej doby prognozowana wysokość opadów wyniesie od 25 mm do 40 mm, lokalnie łącznie z silnym opadem konwekcyjnym do 80 mm - informuje synoptyk Anna Woźniak.




Autor: Oprac. red
Źródło: IMGW-PIB Oddział w Krakowie / FORECA
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwi¹zek Podhalan w Polsce Miejski OÅ›rodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij