Bez świateł za to z narkotykami

2021.09.13 19:52 / news / czytano 158 / opinie 0

Policjanci z Krościenka nad Dunajcem zatrzymali 23-latka kierującego bmw za posiadanie narkotyków. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

W sobotnią noc w miejscowości Szczawnica, policjanci z Komisariatu Policji w Krościenku nad Dunajcem zatrzymali do kontroli drogowej bmw jadące bez wymaganego oświetlenia. Za kierownicą pojazdu siedział 23-latek, który na widok mundurowych zaczął się nerwowo zachowywać, a z wnętrza samochodu wydobywał się charakterystyczny zapach marihuany. W plecaku leżącym za fotelem kierowcy funkcjonariusze znaleźli w woreczku strunowym około 9 gramów marihuany, wagę i fajkę wodną. Kierowca przyznał, że narkotyk to jego własność i posiada tylko na własny użytek. 

W związku z podejrzeniem kierowania samochodem w stanie po użyciu środka odurzającego, policjanci zatrzymali 23-latkowi prawo jazdy, pobrano krew do badania i przewieziono zatrzymanego do nowotarskiej komendy. Następnego dnia mężczyzna usłyszał zarzut posiadania marihuany.

Zgodnie z przepisami za posiadanie środków odurzających, grozi kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat. Jeżeli badanie krwi wykaże, że 23-latek w chwili prowadzenia samochodu znajdował się pod wpływem narkotyków, dodatkowo grozi mu wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Autor: oprac.red.
Źródło: KPP Nowy Targ
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij