Biesiada Szlachtowska

Fot. Janusz Wojtarowicz 2013.06.23 09:45 / news / czytano 11232 / opinie 0

"Łodlot", "Gremium", "Pieniny", "Brzydkie Kaczątko", gry i zabawy oraz tańce do późnej nocy obok remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Szlachtowej.

Biesiada Szlachtowska - to cykliczna impreza zorganizowana w tym roku przez Sołtysa Szlachtowej Jolantę Salamon, Radę Sołecką oraz Stowarzyszenie "Szlachtowianie". Program artystyczny rozpoczęły występami dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Szlachtowej. - Miło mi witać Was w Szlachtowej na dorocznej biesiadzie. Dzisiejszy wieczór zapowiada się pogodnie i muzycznie. Czeka nas tutaj miłe popołudnie - mówił Piotr Gąsienica otwierając imprezę. 
 
Przedstawienie "Brzydkie Kaczątko" zaprezentowały dzieci z kl. I szlachtowskiej szkoły podstawowej przygotowane przez Magdę Majerczak, za które w nagrodę od sołtys Jolanty Salamon dzieci otrzymały lody. Uczennice przygotowane przez Monikę Hurkałę wykonały układ taneczny do piosenki Shakiry "Waka Waka", który pokazały także dzieci ze szlachtowskiej szkoły podstawowej. Piosenki po niemiecku i angielsku zaśpiewały w duecie najpierw Marta Michałczak i Weronika Hurkała a następnie Marysia i Agata Maślanka. 
 
Wczoraj na scenie wystąpiły również Kapela Regionalna "Łodlot" oraz Regionalny Zespół Pieśni i Tańca "Pieniny". W międzyczasie pokazem swoich motocykli sprawili radość szczególnie najmłodszym uczestnikom biesiady, członkowie Klubu Motocyklowego "Gremium". Dzieci i dorośli mogli uczestniczyć w licznych grach i zabawach m.in. składaniu kopki siana i jazdy taczkami na czas oraz loterii fantowej. Dochód z loterii przekazany zostanie na budowę placów zabaw dla dzieci w Szlachtowej. 
 
Imprezę zakończyła zabawa taneczna przy muzyce DJ'a Łukasza, która jak obiecywali organizatorzy, miała potrwać do późnych godzin nocnych.
Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Janusz Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij