Drużyny z OSP Kąty najlepsze

Fot. Janusz Wojtarowicz 2015.08.09 21:40 / news / czytano 7993 / opinie 0

Tegoroczne Zawody Sportowo-Pożarnicze o Puchar Wójta Gminy Krościenko n.D wygrały w każdej kategorii drużyny z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kątach.

Na dzisiejsze zawody wystawiły swoje drużyny OSP Krościenko n.D, OSP Tylka, OSP Kąty i OSP Krośnica. W zawodach wystartowały cztery drużyny seniorów, cztery męskie drużyny młodzieżowe i dwie żeńskie drużyny młodzieżowe. Rywalizowały one w konkurencjach ćwiczenia bojowe oraz sztafeta pożarnicza 7x50m z przeszkodami. Wszystko rozegrano na stadionie piłkarskim SKS Sokolica. Strażakom kibicowało kilkaset osób. 

Zawody prowadzili prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Krościenku nad Dunajcem Piotr Ciężkowski i Komendant Gminny OSP Piotr Oleś. Sędzią głównym zawodów był kpt. Henryk Wielkiewicz z Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Targu.
 
Wyniki

Seniorzy:
1. OSP Kąty 109 pkt
2. OSP Tylka 135 pkt
3. OSP Krośnica 135 pkt
4. OSP Krościenko n.D 142 pkt

Męskie drużyny młodzieżowe:
1. OSP Kąty 104 pkt
2. OSP Krośnica drużyna nr I  132 pkt
3. OSP Krośnica drużyna nr II 142 pkt
4. OSP Krościenko n.D dyskwalifikacja

Żeńskie drużyny młodzieżowe:
1. OSP Kąty 121 pkt
2. OSP Krośnica 148 pkt
 
Przed ogłoszeniem wyników i wręczeniem nagród zagrała młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminnego Ośrodka Kultury z Dobrzenia Wielkiego oraz miejscowa, działająca przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Krościenku n.D. Orkiestra z Dobrzenia gości w Krościenku nie pierwszy raz. W lipcu ubiegłego roku koncertowała w krościeńskim Amfiteatrze. Dzisiaj młodzi orkiestranci zagrali m.in. na trąbce, basie, perkusji, tubie, flecie i saksofonie. 

- Drodzy druhny i druhowie, pokazaliście dzisiaj swoje umiejętności. Myślę, że spokojnie możemy w Wasze ręce oddać bezpieczeństwo naszej gminy. Miała być zabawa, ale nie zabrakło emocji związanych ze sportową rywalizacją. Gratuluję wszystkim organizatorom udanej imprezy i uczestnikom - mówił przed wręczeniem nagród Jan Dyda wójt Gminy Krościenko n.D.

Strażakom gratulował również radny Województwa Małopolskiego Stanisław Barnaś - Gratuluję wszystkim, którzy wzięli udział w dzisiejszych zawodach. Zawody to nie jest ten czas kilku godzin rywalizacji. Zawody to długa i mozolna praca spędzona na wspólnych ćwiczeniach. Najważniejsze jest to, że możemy spać spokojnie, bo przy każdej akcji, w której będziecie brali udział udzielicie potrzebnej pomocy.

Nagrody, dyplomy i puchary wręczali; Jan Dyda, Stanisław Barnaś, radna Maria Wąsowicz i radny powiatowy Jan Komorek. Za zwycięstwo OSP Kąty otrzymała nagrody w postaci pilarki łańcuchowej Stihl oraz węży strażackich. Za drugie i trzecie miejsce OSP Tylka i Krośnica otrzymały węże strażackie. 
 
Prezes OSP Kąty Krzysztof Waksmundzki poproszony o skomentowanie zawodów powiedział - Dzisiejsze wyniki to efekt długoletniej, systematycznej pracy druhen i druhów z naszej jednostki. Od wielu lat staramy się angażować lokalną młodzież, a ochotniczą pracę na jej rzecz traktujemy jako ważną społeczną misję. Kiedy się w coś wkłada serce, to procentuje. Chciałbym w imieniu swoim i strażaków z Kątów podziękować pozostałym jednostkom biorącym udział w dzisiejszych zawodach za rywalizację w miłej i sportowej atmosferze.

Sponsorami imprezy byli; Urząd Gminy Krościenko n.D, Pieniński Bank Spółdzielczy, Kinga Pienińska, radny Powiatu Nowotarskiego Jan Komorek i radna Gminy Krościenko n.D Maria Wąsowicz. Poczęstunek dla uczestników przygotowało Stowarzyszenie Kobiet Pienińskich. Organizatorami byli; Związek OSP RP w Krościenku n.D, Gminne Centrum Kultury w Krościenku n.D oraz Urząd Gminy Krościenko n.D.

Autor: mw
Zdjęcia: Janusz Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij