EKO 356 - wójt Ochotnicy zapowiada całoroczną akcję w trosce o środowisko

Fot. 2021.05.05 17:47 / news / czytano 272 / opinie 0

Gmina Ochotnica Dolna staje się pionierem ekologicznym i miejmy nadzieję będzie wzorem do naśladowania dla innych lokalnych gmin.

Zaczęli od jednodniowych akcji, najczęściej odbywała się ona w kwietniu w okolicy 22 kwietnia, czyli Dnia Ziemi, ostatnio zorganizowali Tydzień Ekologii w gminie. Wiosenne działania porządkowe objęły okolice rzek i potoków oraz przydrożne rowy. Każdy chętny, któremu na sercu leży porządek i czystość gminy mógł zabrać worki na śmieci i rękawice u sołtysów, w Urzędzie Gminy oraz w Zakładzie Gospodarki Komunalnej. W akcję sprzątania, oprócz Fundacji Run Vegan, włączyły się także inne organizacje m. in. Przyjaciele Dunajca, Stowarzyszenie Odkrywamy Gorce, Koło Gospodyń Wiejskich, Ochotnicze Straże Pożarne z terenu gminy i Związek Podhalan. Nie zabrakło też mieszkańców, którzy spontanicznie włączali się w akcję.  

Ale na tym nie koniec. Jak podkreśla włodarz gminy Tadeusz Królczyk w przyrodzie nic nie ginie

- Wszystko co wyrzucimy na zewnątrz kiedyś do nas niestety wróci, albo do naszych dzieci, czy wnuków w postaci niepożądanego składnika na przykład żywności. Już dzisiaj zapowiadam kolejną akcję, która będzie trwała już cały rok. Chcemy być absolutnym liderem na Podhalu, a może i w Małopolsce - podkreśla wójt.

EKO 365 to akcja całoroczna. Jej celem i pożądanym skutkiem ma być porządek w przestrzeni publicznej (wykaszanie trawników oraz utrzymanie ogólnej czystości koryt rzek, okolic dróg i szlaków turystycznych). Ochotnica będzie starała się tym samym pokazać, że ponadprzeciętnie dba o porządek.

Trzymamy kciuki!

Autor: mw
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij